TR
Ne Aramıştınız?

SU KUYUSU BAĞIŞI NASIL YAPILIR?


Yeryüzünün farklı coğrafyalarında milyonlarca insan savaş, açlık, salgın hastalık gibi birçok zorluk ile mücadele etmektedir. Bu coğrafyalarda sık rastlanan problemlerden biri de temiz suya erişim olarak karşımıza çıkmaktadır. Temiz su kaynaklarının bulunmadığı ya da kaynak mevcut olsa bile temiz suya erişimi sağlayacak sistemlerin kurulamadığı bölgelerde milyonlarca insan, salgın hastalıklar başta olmak üzere çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır. Bizler de temiz suya erişimin hayati önem taşıdığının bilinci ile hareket ederek 2013 yılından beri Çad, Kenya, Kongo DC, Nijer, Somali ve Afganistan’da 398 su kuyusu açarak 232 bin 392 kişinin temiz suya erişmesini sağladık. İhtiyacın yoğun olduğu bölgelerde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Dilerseniz siz de yyd.org.tr/sukuyusu web adresinden yapacağınız bağışlar ile ihtiyaç sahiplerinin temiz suya erişmesine katkıda bulunabilirsiniz.


SU KUYUSU YARDIMI NEDİR?

Temiz suya erişimin olmadığı ya da kısıtlı olduğu bölgelerde milyonlarca insan bir su kaynağına ulaşmak için her gün kilometrelerce yürümek zorunda kalmaktadır. Milyonlarca ihtiyaç sahibi temiz suya erişemediği için sağlığını hatta hayatını kaybetmektedir. Sizler de bir su kuyusunu maliyetini karşılayarak adınıza su kuyusu açılmasını sağlayabilir ya da yapacağınız ufak bağışlar ile ortak kuyuların açılmasına katkıda bulunabilirsiniz. Açtırdığınız su kuyuları ile hayatların kurtulmasına vesile olabilirsiniz.

SU KUYUSU YARDIMI NERELERE YAPILIR?

Yaşam şartlarının oldukça zor olduğu Asya ve Afrika ülkelerinde temiz suya erişimde sıkıntı yaşanmaktadır. Çad, Tanzanya, Kamerun, Afganistan, Bangladeş gibi temiz suya erişimin kısıtlı olduğu bölgelerde sizler de bağışlarınızla ihtiyaç sahiplerinin temiz suya kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi ve bağış için yyd.org.tr/sukuyusu web sayfamızı ziyaret edebilir ya da 0212 586 12 12 numaralı telefondan bizleri arayabilirsiniz.

AFRİKA'YA SU KUYUSU AÇMA

Yeryüzü Doktorları olarak temiz suya erişim faaliyetlerimizi Afrika’nın Tanzanya ve Kamerun bölgelerinde yürütmekteyiz. Bir su kuyusu maliyeti Tanzanya’da 2.225 dolar, Kamerun’da ise 1.900 dolar olarak belirlenmiştir. Bu bedelin tamamını kendiniz karşılayabilir ve adınıza bir su kuyusu açılmasını sağlayabilirsiniz.
Ayrıca Tanzanya ve Kamerun haricinde Afganistan’da da su kuyuları açıyor, ihtiyaç sahiplerinin su kaynaklarına kavuşmasını sağlıyoruz. Bir su kuyusu maliyeti Afganistan’da ise 2.000 dolar belirlenmiştir.

Daha detaylı bilgi ve bağış için yyd.org.tr/sukuyusu web sayfamızı ziyaret edebilir ya da 0212 586 12 12 numaralı telefondan bizleri arayabilirsiniz.
 

Unutmayın! Bizim için su, onlar için hayat!

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.