TR
Ne Aramıştınız?

NELER OLUYOR?

Bugün dünyada 2 milyar 200 milyon insan güvenilir su kaynaklarına erişememekte; her 10 insandan 3’ünün evinde ise temiz su bulunmamaktadır. Bu yüzden her yıl, kirli su kullanımına bağlı sebeplerle 485 bin kişi hayatını kaybetmekte ve bu ölümlerin 297 bini 5 yaş altı çocuklardan oluşmaktadır. 206 milyon kişi ise sınırlı su kaynaklarına sahip ya da suya erişebilmek için evinden en az 30 dakika uzaklıktaki kaynaklara yürümek zorunda kalmaktadır.

BİZ NE YAPIYORUZ?

Yeryüzü Doktorları olarak, temiz suya erişimi olanaklı kılmak adına 2013 yılından beri Çad, Kenya, Kongo DC, Nijer, Somali ve Afganistan’da 398 su kuyusu açarak yaklaşık 232 bin 392 kişinin temiz suya erişmesini sağladık. Temiz suya erişim projelerimizi ihtiyacın çok olduğu ülkeler başta olmak üzere devam ettirmekteyiz.

SU KUYUSU BAĞIŞI İÇİN SİZ NE YAPABİLİRSİNİZ?

Dünyada milyonlarca insan temiz suya erişimi yok diye sağlığını hatta hayatını kaybediyor. Onları temiz suyla buluşturmak ve hayata tutunmalarına vesile olmak isterseniz, bir su kuyusunun maliyetini karşılayabilir ya da daha küçük yardımlarla ortak su kuyusu açılmasına destek olabilirsiniz.

Şu an çalışma yürüttüğümüz ülkeler ve kuyu maliyetleri aşağıdaki tablodaki gibidir.

Unutmayın! Bizim için su, onlar için hayat!

Ülke Bağış Bedeli Açılma Süresi
Afganistan 1600 $ 2-3 Ay
Kamerun 1900 $ 2-3 Ay

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.