TR
Ne Aramıştınız?

NELER OLUYOR?

Dünya genelinde insani yardım bekleyen kişi sayısı 360 milyona yükselirken, 260 milyon kişi yeterli ve güvenli gıdaya ulaşamıyor, açlıkla mücadele ediyor.

Açlık sınırının altında olan ülkelerde ise 5 yaşın altındaki 148 milyon çocuk yetersiz beslenme nedeniyle gelişimini sağlıkla tamamlayamıyor. 

Çad'da 6 milyon 900 bin kişi insani yardıma ihtiyaç duyarken, bu sayı Afganistan'da 29 milyon 200 bin olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bölgede 5 yaş altı 875 bin çocuk malnutrisyon hastalığından muzdarip.

İç karışıklık, afet, hastalık, zorunlu göç gibi olayların etkilediği coğrafyalarda milyonlarca insan yaşam mücadelesi veriyor.

BİZ NE YAPIYORUZ?

Dünya bu acı gerçeklerle karşı karşıyayken Yeryüzü Doktorları olarak, sağlık hizmetlerine erişemeyen ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve hayata tutunmalarını sağlamak için çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi bölgelerde cerrahi ve dahili branşlarda sağlık hizmetleri sunuyor, gönüllü sağlık ekiplerimiz ile muayene ve ameliyatlar gerçekleştiriyoruz.

Bugüne kadar 250'den fazla gönüllü sağlık ekibiyle birlikte;

  • 54 ülkede,
  • 2 milyon seans muayene,
  • 45 binden fazla ameliyat ile,
  • 18 milyondan fazla kişinin hayatına "İyilik. Sağlık." olduk.

Yaptığımız işin sadece hayat kurtarmak olduğunu değil, insanlara dokunarak onların yaşam şartlarını ve yüreklerini de iyileştirdiğini, iyiliğin nasıl bir özveriyle sağlığa dönüştüğünü biliyoruz. Gönülden gönüle giden bu yolda birbirimize şifa olmaya devam ediyor, biz bu yolu çok seviyoruz.

SİZ NE YAPABİLİRSİNİZ?

Siz de bağışlarınızla gönüllü olarak gerçekleştirdiğimiz sağlık hizmetlerimize destek olabilir, sizden kilometrelerce uzak bir insanın hayatına dokunabilirsiniz.

GERÇEKLEŞTİRMEYİ PLANLADIĞIMIZ PROJELER

TARİH ÜLKE BRANŞ
23-30 Eylül Somali KBB - Ortopedi
12-21 Ekim Bangladeş Göz
21-28 Ekim Filistin Plastik Cerrahi - Ortopedi
23-30 Ekim Kongo Planlanıyor
20-27 Kasım Afganistan Planlanıyor
23-30 Aralık Cibuti Planlanıyor

DİĞER PROJELER

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.