TR
Ne Aramıştınız?

GAZZE'DE NELER OLUYOR?

Yaklaşık 2 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze’de, 2007 yılından beri uygulanan ambargolar nedeniyle insani kriz sürüyor.

9 Mayıs'tan beri devam eden saldırılarda şimdiye kadar 60'dan fazla insan yaralanırken, 20'den fazla insan hayatını kaybetti. Çok sayıda sivilin zarar gördüğü saldırılar devam ederken, ekiplerimizle bölgedeki sağlık çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.

GAZZE'DE BİZ NE YAPIYORUZ?

Yeryüzü Doktorları olarak 2014 yılında Gazze’de yaşanan krizin şiddetini artırması sonrası bölgede mevcut iki fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine finans ve ekipman desteğinde bulunduk. Bölgede fizik tedavi hizmetlerinin en çok ihtiyaç duyulan alan olduğunun belirlenmesiyle birlikte 2015 yılı haziran ayında Gazze’de yeni bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi kurarak bölge halkına hizmet vermeye başladık.

Fizik tedavi merkezinin yanında 2016 yılında mobil sağlık ekipleri oluşturduk ve bu ekiplerle ihtiyaç sahiplerine evde fizik tedavi, tıbbi bakım ve psikososyal destek vermeye başladık. Gazze’de yaşanan olaylar ve insani kriz bölge halkının yaşadığı travmaları atlatmasını zorlaştırmış ve dolayısı ile psikososyal destek ihtiyacını da doğurmuştur. Bu bağlamda Yeryüzü Doktorları olarak bölge halkına yönelik bilgilendirici ve destekleyici çalışmalar yapmaktayız.

Yeryüzü Doktorları, Gazze’de sağlık hizmeti sunan uluslararası kuruluşlar arasında etkin olarak evde sağlık hizmeti veren tek kuruluştur.

GAZZE İÇİN SİZ NE YAPABİLİRSİNİZ?

Siz de dilediğiniz miktarlarda yapacağınız bağışlarla Gazze’nin içinde bulunduğu bu zor günlerde ihtiyaç sahiplerine ulaşabilir; muayene, tedavi, ekipman ve ilaç desteği gibi hizmetlerin sürdürülmesine katkıda bulunabilirsiniz.

DİĞER PROJELER

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.