TR
Ne Aramıştınız?

Neler Oluyor?

Yaklaşık 2 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze’de, 2007 yılından beri yaşanan çatışmalar ve uygulanan ambargolar nedeniyle insani kriz sürüyor. Halen devam etmekte olan Büyük Dönüş Yürüyüşleri sırasında onlarca insan hayatını kaybetti, binlerce insan yaralandı. Bölgede barınma, beslenme ve sağlık hizmetlerinin yetersiz olmasından dolayı yaklaşık 1 milyon 300 bin kişinin insani yardıma ihtiyacı var. 

Biz Ne Yapıyoruz?

Yeryüzü Doktorları, Gazze Krizi’nin yaşandığı 2014 yılında mevcut iki fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine finansal destekte ve ekipman desteğinde bulunmuştur. Bölgede fizik tedavi hizmetlerinin en çok ihtiyaç duyulan alan olduğunun belirlenmesiyle birlikte 2015 yılı haziran ayında Gazze’de yeni bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi kurulmuş ve işletilmeye başlanmıştır.

Mobil Sağlık Ekipleri ile sunulan Evde Sağlık Hizmeti çalışmaları kapsamında evinden çıkamayan, ağır durumdaki hastalara ve olaylarda yaralanan insanlara evlerinde hizmet verilmesi planlanmıştır.

Yeryüzü Doktorları, Gazze’de sağlık hizmeti sunan uluslararası kuruluşlar arasında etkin olarak evde sağlık hizmeti veren tek kuruluştur.

Gazze’de yaşanan olaylar ve insani kriz durumu dolayısıyla bölge halkının yaşadığı travmaların atlatılması amacıyla psikososyal destek hizmeti başlatılmıştır. Yeryüzü Doktorları bu kapsamda bölge halkına ve odak gruplara yönelik bilgilendirici ve destekleyici çalışmalar yapmaktadır.

Siz Ne Yapabilirsiniz?

Siz de dilediğiniz miktarlarda yapacağınız bağışlarla Gazze’de devam etmekte olan sağlık hizmetlerine destek olabilir, ihtiyaç sahiplerine muayene, tedavi, ekipman ve ilaç desteği gibi hizmetlerin sürdürülmesine katkıda bulunabilirsiniz.

DİĞER PROJELER

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değiştirecek.


İyilik hareketine sen de katıl!

Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur