TR
Ne Aramıştınız?

Görmemiz Gereken Gerçekler

Bugün dünyada 2 milyar 200 milyon göz rahatsızlığı olan insan var. Bu rakamın 1 milyarını glokom, trahom ve katarakt gibi önlenebilir göz hastalıkları oluşturuyor. Önlenebilir göz hastalığı bulunan insanların 94 milyonu ise ülkemizde kolayca tedavi edilebilen katarakt rahatsızlığından muzdarip. Daha çok orta yaş üstü insanlarda ortaya çıkan katarakt, yeryüzünün birçok bölgesinde görülmekle birlikte; zorlu iklim ve kötü yaşam koşullarının olduğu, tedavi imkanlarının yetersiz kaldığı coğrafyalarda daha yaygın olarak gözlemlenmektedir.

Biz Ne Yapıyoruz?

“Göz hakkı” diyerek yürütmeye devam ettiğimiz katarakt çalışmalarımız kapsamında; Nijer, Kenya, Pakistan, Lübnan, Somali, Yemen, Afganistan, Moritanya, Tanzanya, Kongo DC, Sudan, Çeçenistan, Uganda, Kamerun, Mali ve Bangladeş’de binlerce göz ameliyatı gerçekleştirdik, on binlerce muayene yaptık. Sizden aldığımız iyiliklerle imkansızlıklar nedeniyle tedavi olamayan katarakt hastalarının sevdiklerini görmesine vesile olduk.

Siz Nasıl Katarakt Bağışı Yapabilirsiniz?

Siz de katarakt bağışı yaparak görme yetisini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan insanların sadece bir ameliyat ile ışığa kavuşmasına vesile olabilirsiniz.

Bağışınızı online olarak ya da yyd.org.tr/banka web adresindeki banka bilgilerini kullanarak yapabilirsiniz. Banka ile bağış sırasında açıklama kısmına ad-soyad, telefon numarası ve "katarakt" bilgisini ekleyiniz.

Bir ameliyat bedeli 1560 TL'dir.

Unutmayın, dünyaya sağlıkla bakabilmek onların da hakkı ve bu her şeyden önce GÖZ HAKKI.

DİĞER PROJELER

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.