TR
Ne Aramıştınız?

LİBYA'DA SEL FELAKETİ (13/09/2023)

11 Eylül'de Libya'da meydana gelen ve milyonlarca kişiyi etkileyen Daniel Fırtınası ve şiddetli yağmurlar ülkede yıkıcı etkilere sebep oldu. Tarihin en büyük sel felaketlerinden birini yaşayan Libya'da 3 binden fazla insan hayatını kaybetti, 10 binden fazla insan hala aranıyor.

Ülkenin pek çok yerinde yıkıma sebep olan su baskınları ve seller sonucunda bölge halkı temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak hale gelmiştir. Uluslararası acil yardım çağrısı ilan edilen bölgede barınma, yiyecek ve hijyen gibi konularda insani yardım desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Biz de Yeryüzü Doktorları olarak içerisinde hijyen kiti, bebek maması gibi temel ihtiyaçları içeren malzeme desteğimizle bölgenin yaralarını sarmak için çalışıyoruz.

AFET ACİL DURUM ÇALIŞMALARI

Yeryüzü Doktorları deprem, sel, yangın vb. afetler ile savaş ve kriz durumlarında, öncelikli olarak gönüllü sağlık ekipleri göndererek ve ilaç-ekipman desteği sağlayarak hizmet sunmaktadır. Tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda, sahra hastaneleri ve klinikler kurularak mobil sağlık hizmetleri verilmektedir ve tahrip olan hastane ve kliniklerin onarımına, işletilmesine destek sağlanmaktadır. Kriz durumundan etkilenen sağlık altyapısına yönelik temel ihtiyaçların yeniden sağlanması için ise orta-uzun vadeli projeler geliştirilmekte ve uygulanmaktadır.

6 Şubat Kahramanmaraş Depremi'nin ilk gününden beri Yeryüzü Doktorları olarak Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, ve Malatya olmak üzere 4 farklı ilde birinci basamak sağlık hizmeti, psikososyal destek, ilaç ve temel malzeme desteği sağlıyor, çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.

SİZ NE YAPABİLİRSİNİZ?

Yapacağınız bağışlarla çalışmalarımıza destek olabilir, sel felaketi sebebiyle zor günler yaşayan Libya halkına yardımcı olabilirsiniz.

DİĞER PROJELER

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.