TR
Ne Aramıştınız?

KRİZ ACİL

Yeryüzü Doktorları olarak afet, açlık, savaş ve insani kriz durumlarında ihtiyaç sahiplerinin yanındayız. İnsani krizlere müdahale ediyor, bölgeye gönüllü sağlık ekiplerimizle sağlık hizmetleri götürüyoruz. Temel ihtiyaçların karşılanmasına yönelik acil yardım kolileri dağıtımı yapıyor, ilaç ve medikal malzeme desteğinde bulunuyoruz. Var olan sürecin travmatik etkilerinin giderilmesi için ise psikososyal destek hizmetleri veriyoruz. İhtiyaç son bulana kadar kriz bölgelerindeki faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyor, şarlar ne kadar ağır olursa olsun pes etmiyoruz.

Kriz Acil Durum Çalışmaları

  • Kahramanmaraş depremlerinde 50 bin 783 kişi hayatını kaybederken 107 bin 204 kişi yaralandı. Büyük yıkım binlerce insanın evsiz kalmasına sebep oldu. Depremin ilk gününden itibaren depremzedelerin yanındaydık. Dahili ve cerrahi operasyonlar yaparak ilk müdahalelerde bulunduk. Sağlık destek istasyonları kurarak yüzlerce kişiye sağlık hizmeti ve ilaç desteğinde bulunduk. Bir yıldan fazladır hizmet verdiğimiz deprem bölgelerinde bugüne kadar 300 binden fazla faydalanıcıya ulaştık.
  • Libya sel felaketinde 5 bin kişi yaşamını kaybetti, 10 bine yakın insan kayboldu. Bölge ise büyük oranda hasar gördü. Afganistan’da meydana gelen deprem ise ardında binlerce yaralı, yüzlerce can kaybı bıraktı. Burada da görevimizin başındaydık. İhtiyaç sahipleri için en acil ihtiyaçların karşılanması için çalışmalar yürüttük.
  • Gazze’de ise 7 Ekim’den bu yana yaşamını yitirenlerin sayısı 32 bine, yaralı sayısı 74 bine yükseldi. Sağlık sistemi çökerken, insanlar en asgari ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak hale geldi. Yıllardır hizmet verdiğimiz Gazze’de kriz acil faaliyetlerimizi çok yönlü olarak sürdürmeye devam etmekteyiz. Faaliyetlerimiz ile ilgili bilgi almak için https://www.yyd.org.tr/tr/projeler/gazze-krizi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

En büyük gücümüzü siz bağışçılarımızdan ve gönüllülerimizden alarak çalışmalarımızı her gün geliştiriyoruz. Siz de dilediğiniz miktarda bağış yaparak yeryüzünde herkesin sağlık hizmeti almasını sağlayabilir, bize destek olabilirsiniz. 

Havale/EFT Yoluyla Bağış için;

  • Ziraat Bankası: TR 9300 0100 2656 8573 3642 5011
  • Albaraka Türk Katılım Bankası: TR 64 0020 3000 0779 6753 0000 10

Alıcı adı tüm bankalar için "Yeryüzü Doktorları Derneği"dir. Açıklama kısmına ad-soyad, telefon numarası ve "Kriz Acil" yazmanız gerekmektedir.

Hissedar Bilgileri

Toplam 1 hissenin hissedar bilgilerini giriniz.
Bu alan zorunludur
+90
Bu alan zorunludur
Hisse bilgisi hatalı.
+ Kişi Ekle

DİĞER PROJELER

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.