TR
Ne Aramıştınız?

SU KUYUSU BAĞIŞI

NELER OLUYOR?

  • Dünyada 2.2 milyar insan güvenilir su kaynaklarına erişememekte.
  • Her 10 insandan 3’ünün evinde temiz su bulunmamakta.
  • Her yıl, kirli su kullanımına bağlı sebeplerle 485 bin ölüm gerçekleşmekte ve bu ölümlerin 297 binini 5 yaş altı çocuklar oluşturmakta.
  • Dünyada 206 milyon kişi, sınırlı su kaynaklarına sahip ya da suya erişebilmek için evinden en az 30 dakika uzaklıktaki kaynaklara yürümek zorunda.

BİZ NE YAPIYORUZ?

Yeryüzü Doktorları 2013 yılından bu yana farklı ülkelerde (Çad, Kenya, Kongo DC, Nijer, Somali, Afganistan, Kamerun ve Benin’de) temiz suya erişim projeleri gerçekleştirilmektedir. Bugüne kadar toplam 14 ülkede 808 su kuyusu açarak 421 bin 129 kişinin temiz suya erişimi sağlanmıştır. Temiz suya erişim projelerimizi ihtiyacın çok olduğu ülkeler başta olmak üzere devam ettirmekteyiz.

SU KUYUSU YARDIMI İÇİN SİZ NE YAPABİLİRSİNİZ?

Dünyada milyonlarca insan temiz suya erişimi yok diye sağlığını hatta hayatını kaybediyor. Onları temiz suyla buluşturmak ve hayata tutunmalarına vesile olmak isterseniz, bir su kuyusunun maliyetini karşılayabilir ya da temiz suya erişim çalışmalarımıza destek olabilirsiniz.

Unutmayın! Bizim için su, onlar için hayat!

Ülke Bağış Bedeli Açılma Süresi
Kamerun 1900 $ 2-3 Ay

Havale/EFT Yoluyla Bağış için;

  • Ziraat Bankası: TR 9300 0100 2656 8573 3642 5011
  • Albaraka Türk Katılım Bankası: TR 64 0020 3000 0779 6753 0000 10

Alıcı adı tüm bankalar için "Yeryüzü Doktorları Derneği"dir. Açıklama kısmına ad-soyad, telefon numarası ve "Su Kuyusu" yazmanız gerekmektedir.

SU KUYUSU YARDIMI NASIL YAPILIR?

Su kuyusu bağışını web sitemizden online olarak ya da bankalar aracılığıyla yapabilirsiniz. Bankalar aracılığıyla bağış yapmak için tüm banka bilgilerimize yyd.org.tr/banka web adresinden ulaşabilirsiniz. Bağışınız sırasında açıklama kısmına ad soyad, telefon numarası ve bağış adı (temiz su) yazmanız gerekmektedir.

SU KUYUSU DIŞINDA ÇALIŞMALARINIZ VAR MI?

Temiz suya erişim faaliyetleri kapsamında su kuyusu açmanın yanında ihtiyaç sahibi bölgelerde su arıtma tabletleri dağıtıyor, şadırvan, tuvalet gibi imkanların olduğu daha kapsamlı temiz su tesisleri kuruyoruz. Daha kapsamlı su tesisleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz 0212 586 12 12 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

Su Kuyusu Yardımını Nerelere Yapıyorsunuz?

Yeryüzü Doktorları olarak suya erişim faaliyetlerimizi Afrika'nın Tanzanya ve Kamerun bölgelerinde yürütmekteyiz. 

Hissedar Bilgileri

Toplam 1 hissenin hissedar bilgilerini giriniz.
Bu alan zorunludur
+90
Bu alan zorunludur
Hisse bilgisi hatalı.
+ Kişi Ekle

DİĞER PROJELER

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.