TR
Ne Aramıştınız?

ZEKAT BAĞIŞI

23 yıldır yeryüzünün çeşitli ihtiyaç sahibi bölgelerine sağlık hizmeti götürüyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da zekâtlarınızı yıl boyunca başta deprem bölgesi olmak üzere yeryüzünün tüm kriz bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Zekatlarınız ile insani krizin yaşandığı bölgelerde muayene, ameliyat, tedavi gibi sağlık ihtiyaçlarını gidererek bağışlarınızı yeryüzüne ulaştırıyoruz. Gelin, bu yıl da zekatlarınız paylaştıkça çoğalsın, çoğaldıkça sağlık olsun.

Havale/EFT Yoluyla Bağış için:

  • Ziraat Bankası: TR 9300 0100 2656 8573 3642 5011
  • Kuveyt Türk Bankası: TR 97 0020 5000 0951 1003 3000 04
  • Albaraka Türk Katılım Bankası: TR 64 0020 3000 0779 6753 0000 10
     
  • Açıklama kısmına ad-soyad, telefon numarası ve "Zekat" yazmayı unutmayın.

FİTRE BAĞIŞI

Bu yıl fitre bağışlarınızı da kriz bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayı içerisinde gıda kolisi olarak  ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Fitre bağışlarınız ile yeryüzüne iyilik, sağlık olmaya devam ediyoruz.
 

  • FİTRE yazıp 7712'ye gönderin, 70 TL bağışta bulunun.
Zekât havale yoluyla ödenebilir mi?

Zekât bizzat elden verilebileceği gibi, vekâlet veya havale yoluyla da verilebilir. Önemli olan, zekât bağışlarının alacak kişiye ulaştırılmasıdır.

Zekât hayır kurumlarına verilebilir mi?

Zekâtı yalnızca kullanılabileceği alanlar çerçevesinde ihtiyaç sahibine ulaştıran hayır kurumlarına verebilirsiniz.

Yeryüzü Doktorları’na verilen zekâtlar nasıl kullanılır?

Bu yıl Yeryüzü Doktorları’na ulaştırılan zekâtlar diğer bağışlardan ayrı tutularak depremden etkilenen bölgeler başta olmak üzere yeryüzünün tüm kriz bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Bu zekâtlar kriz bölgelerinde ameliyat, muayene, doğum ve beslenme tedavisi gibi sağlık hizmetlerinde kullanılır. Bu süreç büyük bir hassasiyet içerisinde, zekâtın dini hükümlerde geçen zorunlu şartlarına göre yürütülmektedir.

DİĞER PROJELER

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.