TR
Ne Aramıştınız?

Yeryüzü Doktorları Proje Koordinatörü Yunus Emre Yapıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Yeryüzü Doktorları olarak Çad’da 2014 yılından beri görev yapıyoruz. Şimdiki ekiple Sido mülteci kampına gideceğiz. Çad’ı tercih etmemizin nedeni stratejik öneme sahip, güvenli bir ülke olması. Bundan dolayı krizlerin yaşandığı komşu ülkelerden göç alıyorlar.” dedi.
Sido kampında Sudan ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nden gelen yaklaşık 60 bin mültecinin barındığını belirten Yapıcı, kampta Yeryüzü Doktorları tarafından kurulmuş bir sağlık merkezi bulunduğunu ve ekipleriyle bu merkezde hizmet vereceklerini söyledi.

Yapıcı, ekiplerinde bulunan iki doktor, bir eczacı ve sağlık görevlileriyle bölgede yaygın olan sıtma, akut solunum yolu hastalıkları gibi sağlık sorunlarıyla mücadele edeceklerini, sağlık taraması yapacaklarını ve ihtiyaç sahiplerine ilaç desteği sunacaklarını ifade etti.

Hizmet ettikleri ülkelerde elçiliklerin, Türk kurumlarının ve yerel unsurların desteklerini aldıklarını dile getiren Yapıcı, kendilerine destek olan tüm kurumlara teşekkür etti.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.