TR
Ne Aramıştınız?

Gelişmiş ülkelerde kişi başına düşen yıllık ortalama et tüketimi 120 kilograma kadar ulaşırken bu rakam düşük gelir düzeyindeki ülkelerde 4 kilograma kadar düşebiliyor. Yetersiz et tüketimi protein ve B12 eksikliğinden kaynaklanan birçok hastalığa sebebiyet veriyor. Yeryüzü Doktorları olarak koruyucu sağlık projeleri kapsamında yetersiz beslenmenin sağlık üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için 2005 yılından bu yana kurban organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Bu doğrultuda bu yıl da Kenya, Çad, Nijer, Uganda, Somali, Tanzanya, Sudan, Bangladeş, Afganistan, Yemen, Suriye ve Gazze’de kurban organizasyonları düzenleyeceğiz.

Bayram tatillerinde ihtiyaç sahiplerinin yanında olan gönüllü doktorlar Organizasyonların gerçekleşeceği birkaç ülkeye gönüllü doktorlarımızı da götürerek kurban bağışlarını ihtiyacı olanlara ulaştırırken aynı zamanda gönüllü sağlık ekiplerimiz ile muayene ve tedavilerde de bulunacağız.

Yeryüzü Doktorları Genel Müdürü Ali Doğan “13 yıldır büyük bir özen ve titizlikle kurban organizasyonlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da özellikle beslenme yetersizliğinin yaşandığı ve sağlık yardımı faaliyetlerimizi yürüttüğümüz bölgelerde çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Çünkü sağlık hizmeti verdiğimiz ülkelere gittiğimizde görüyoruz ki sunduğumuz tedavilerin kalıcı olabilmesi için kişilerin yeterli beslenme ile de desteklenmesi gerekiyor. Özellikle çocuklarda ve annelerde yetersiz beslenme oldukça olumsuz sonuçlara yol açıyor. Bu yılki kurban hisse bedelimiz 540 TL’dir. Tüm bağışçılarımızı kurban bağışları için telefon ile ve online bağış kanallarımızdan bizlere ulaşabilirler.” dedi.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.