TR
Ne Aramıştınız?

Saldırılar sona erse de insani krizin devam ettiği Filistin’de, oluşan yoğun sağlık hizmeti ihtiyacı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölgede kesintisiz hizmet veren fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezimiz ve mobil ekiplerimizle, saldırılardan etkilenenlere sağlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz. 

Kurulduğumuz ilk günden bu yana, Filistin’de sağlık faaliyetleri yürütüyor, 2015 yılından beri ise açtığımız ofis, fizik tedavi merkezi ve mobil ekiplerimizle hizmet veriyoruz. Saldırıların hemen ardından da saldırılardan etkilenenlere tıbbi yardım ulaştırdık. Bölgede saldırılar nedeniyle sağlık alanında artan ihtiyaçların karşılanması için Gazze Sağlık Bakanlığına ilaç, medikal malzeme ve hijyen kiti ile hastanelere hasta yatış malzemesi desteği verdik. Aynı zamanda bölgede binaların hasar alması ve güvenli olmaması sebebiyle evlerini terk etmek zorunda kalan, okullara sığınan Filistinlilere kumanya dağıttık.

Bölgedeki kliniğimiz ve 4 mobil sağlık ekibimiz ile fizik tedavi ve rehabilitasyon, tıbbi bakım ve psikososyal destek alanlarında kesintisiz hizmet vermeye devam ederken yeni bir fizik tedavi merkezi kurmak ve mobil sağlık ekiplerinin sayısını arttırmak için de harekete geçtik. Dernek olarak tüm bu çalışmalar için bağışçılarımızın desteğini bekliyoruz.

“Acıları unutmak için ömürler yetmez.”

Gazze Proje Sorumlumuz Mohammed Hejji duygularını şu şekilde aktardı:

Gazze’nin sokaklarına inecek olursanız onlarca annenin çaresizliğine, binlerce yaralıya, milyonlarca umudun kaybolduğuna şahit olabilirsiniz. Yaralıların çoğu hastaneden taburcu edildi ama iyileştiklerinden değil, yetersizliklerden. Saldırılar nedeniyle binlerce insanın sağlık hizmetine aynı zamanda bütün Gazze’nin psikososyal desteğe ihtiyacı var. Aileler bayramı umutla bekliyordu ama Gazzeliler bu bayramı bir yara olarak hiçbir zaman unutamayacak. Belki bu saldırılar nedeniyle evsiz kalabiliriz, belki yemeğimiz de olmayabilir, bunlar geçebilir ama yaşadıklarımız unutulur mu? Saldırılar 11 gün sürdü ama bunun izlerini tamir etmeye 11 yıl yetmez.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.