TR
Ne Aramıştınız?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın 195 ülkesine yayılan yeni tip koronavirüs Türkiye’de de can kayıplarına yol açtı.  Vaka sayılarında her geçen gün artış yaşanırken, bu salgın sebebiyle hasta olduğu tespit edilen kişiler, hazırlık yapma fırsatı dahi bulamadan hastanelerde hızla karantina altına alınıyorlar. Tedbirler sebebiyle refakatçi desteği de alamayan hastaların, temel kişisel ihtiyaçlar noktasında sıkıntı yaşamaları bizleri harekete geçirdi.

“Destek Kiti Ulaştırın, İyilik Bulaştırın” kampanyası ile karantina altındaki kişilere pijama, terlik, diş fırçası gibi temel ihtiyaçlardan oluşan kitlerin ulaştırılmasını hedefliyoruz.

“Kaosun olduğu hiçbir yerde can güvenliği olmaz”

Kampanyaya dair açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Uzm. Dr. Yahyahan Güney “Covid-19 salgını tüm dünyayı ilgilendiren bir kriz. Acil afet durumlarının olmazsa olmaz ilk şartı sosyal kamu düzeninin devamlılığıdır. Kaosun olduğu yerde hiç kimsenin can güvenliği olmaz, hiçbir hastalığın durdurulması mümkün olmaz. Bu yüzden Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere yetkililerin yönlendirmeleri ile hareket etmemiz büyük önem taşıyor. İçinde bulunduğumuz günlerde Türkiye’de vaka sayıları artış göstermekte. Bu yüzden, öncelikli çağrımız acil durumlar olmadığı müddetçe herkesin evinde kalması! Bununla birlikte kişisel hijyen kurallarına uymayı, hastalık belirtileri gösteren kişilerin kendini izole etmesini ve bu kişilere yaklaşılmaması gerektiğini hatırlatmakta da fayda var.

Biz de hastanelerde karantina altına alınan hastalarımız için harekete geçmiş bulunuyoruz. Temel kişisel ihtiyaçları içeren kitleri onlara ulaştıracağız. Bu anlamda tüm halkımızın da desteğini bekliyoruz. İyiliği evimizden çıkmadan da yapmamız mümkün. Kampanyamıza katkıda bulunmak isteyenler DESTEK yazıp 6612’ye göndererek 10 TL bağışlayabilir ya da yyd.org.tr web sitemiz üzerinden de bağış yapabilirler.” dedi.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.