EN
What are you looking for ?

56 yaşında bir baba, Tanzanyalı Ramadan Said. Tek derdi evine ekmek götürmek ve 9 çocuğuna baba olabilmekti… Fakat katarakt hastalığı o kadar ilerlemişti ki artık hiç göremiyor, evin içinde bile kendine yetemiyordu.

Dile kolay, tam 21 yıldır göremiyordu, karanlıktaydı… Her işinde yardım almak zorunda kalıyordu. Mahcuptu… Eşine, çocuklarına, ailesine destek olamamanın hüznünü taşıyordu. Belki belli etmedi hiç kimseye ama yıllarca hüzünle yaşadı.

Bir umut deyip katarakt kampımıza geldi Ramadan Said. Ameliyattan çıktığında dünyalar onun olmuştu, yeniden doğmuş gibiydi.

Bağışlarınız bu kez Tanzanya’da bir katarakt hastasına umut oldu. Ramadan Said, 21 yıldan sonra dünyaya gözlerini yeniden açtı. Belki mutluluğunu anlatacak söz bulamıyordu, fakat gözünden akan yaş duygularının tercümanı olmuştu zaten. Dualarıyla teşekkürlerini, selamlarını yolladı Türkiye’ye.

Yeryüzünde Ramadan Said gibi milyonlarca katarakt hastası var ve tedavi olamadıkları her gün görme yetilerini kaybetmeye bir adım daha yaklaşıyorlar.

Kataraktın tedavisinin tek yolu ise ameliyat... Bağışlarınız ile katarakt hastalarına umut, iyileşmelerine vesile olabilirsiniz.

Çünkü görecek güzel günler var.

Yardım edin, görsünler.