TR
Ne Aramıştınız?

Yeryüzü Doktorları olarak geçtiğimiz yıl boyunca bölgedeki fizyoterapi ve rehabilitasyon merkezimiz ile kesintisiz hizmetler sunarken, evde bakım hizmetleri projemiz ile de özellikle krizlerden etkilenmiş yaralılara fizyoterapi, tıbbi bakım ve psikososyal destek hizmetleri verdik. Tıbbi bakım hizmetlerinde bin 605 kişiye 21 bin 598 seans, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinde bin 352 kişiye 7 bin 805 seans, psikososyal destek hizmetlerinde ise 575 kişiye bin 775 bireysel görüşme seansı uygulayarak binlerce insanın hayatına dokunduk.

Ramazan ayı boyunca 2 bin kişiye gıda desteği verirken, kurban operasyonlarımız ile de 4 bin 480 kişiye kurban yardımı ulaştırdık.

Bölgede daimî hizmet verdiğimiz klinik ve hazır bulunan mobil sağlık ekiplerimiz sayesinde mayıs ayında yaşanan saldırılardan etkilenen Filistinlilere tıbbi yardım ulaştırdık. Bu kapsamda 200 yaralıya 352 yardımcı cihaz, Filistin Sağlık Bakanlığına ait devlet hastanelerine tıbbi sarf malzemeleri ve evlerini terk etmek zorunda kalan bin 500 kişiye gıda desteği sağladık.

Covid-19 ile mücadele kapsamında ise 200 kişiye hijyen kiti dağıtımı gerçekleştirdik.

Filistin’deki faaliyetlerin önemini anlatan Proje Koordinatörümüz Kasım Taş, “Gazze’de yaşanan savaş ve krizler yüzünden fiziksel yaralanmalar, doğrudan ve dolaylı travmalar, psikolojik sorunlar meydana geliyor. Gazze’ye uygulanan abluka nedeniyle de yurt dışından beklenen ilaç ve ekipmanların yerlerine ulaşmasında zorluk yaşanması birçok hastanın durumunda kronikleşmeye neden oluyor. Yeryüzü Doktorları olarak bu doğrultuda geçtiğimiz yıl da Filistin’deki faaliyetlerimize ara vermeden devam ettik. İhtiyaç sahiplerinin hayatlarını sürdürebilmeleri için büyük gayret gösterdik. Bölgedeki kliniğimiz ve 4 mobil sağlık ekibimiz ile fizik tedavi ve rehabilitasyon, tıbbi bakım ve psikososyal destek alanlarında kesintisiz hizmet verdik. Daimî hizmetlerimizin yanında kriz acil durumlarında da müdahalelerde bulunduk. Bu yıl mevcut çalışmalarımıza ek olarak açacağımız yeni bir fizyoterapi ve rehabilitasyon merkezi ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.