TR
Ne Aramıştınız?

KURBAN BAĞIŞI

Yeryüzünün zorlu coğrafyalarında yaşayan birçok ihtiyaç sahibi yeterli ve güvenli gıdaya ulaşamadığı için sağlık mücadelesi veriyor. Biz de sağlık alanına odaklanmış bir insani yardım kuruluşu olarak, açlıkla mücadele eden bölgelerde tıbbi beslenme tedavisinin yanında kurban operasyonları gerçekleştiriyoruz. 2005 yılından bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz kurban organizasyonlarıyla ihtiyaç sahiplerinin yanında oluyoruz.

Siz de kurban bağışı yaparak açlık sınırında yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaşabilir, beslenme yetersizliğinden doğan sağlık sorunlarının önüne geçerek yüz binlerce insanın yüzünü güldürebilirsiniz.

KURBAN BAĞIŞLARINI NERELERE ULAŞTIRIYORUZ?

Kurban organizasyonlarımızı açlık ile mücadele eden bölgeler başta olmak üzere, zorlu yaşam koşullarının mevcut olduğu bölgelerde gerçekleştiriyoruz. Kurban bağışlarınızı Afganistan, Benin, Çad, Etiyopya, Filistin, Hindistan, Tanzanya, Kamerun, Nijer, Somali, Suriye, Yemen, Kazakistan, Azerbaycan, Kosova, Türkiye ve Uganda gibi birçok ülkedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

NASIL KURBAN BAĞIŞI YAPABİLİRSİNİZ?

Bağışınızı online olarak ya da yyd.org.tr/banka adresindeki IBAN numaralarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bağış sırasında açıklama kısmına ad-soyad, telefon numarası ve "nafile kurban" bilgisini ekleyiniz.

Kurban bağışı yapan bağışçılarımızın açıklama kısmına hissedar adı-soyadı ve telefon numarası yazması kurban kesimlerinin ardından yapılacak SMS bilgilendirmesi için önem arz etmektedir.

Yurt dışı kurban hisse fiyatı ne kadar?

Yurt dışı vekaleten kurban kesimi için bir hisse fiyatı 2600 TL'dir.

Kurban bağışı online yapılabilir mi ?

Kurban bağışınızı web sitemizden online olarak ya da yyd.org.tr/banka web adresindeki IBAN numaralarını kullanarak havale/EFT yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.

Yurt dışından kurban bağışı yapabilir miyim?

Evet, yurt dışından da bağış yapabilirsiniz. Kredi kartınız yurt dışı alışverişine açıksa web sitemizden online olarak ya da yyd.org.tr/banka web adresindeki döviz hesap bilgilerini kullanarak bağış yapabilirsiniz.

Kurban bağışı yaptığım ülkeyi seçebilir miyim?

Bölgesel ihtiyaç farklılıklarından dolayı kurban bağışı yapılan ülke seçilememektedir. Ancak kurbanınızın kesildiği ülke ve bölge ismi tarafınıza SMS ile bildirilmektedir.

Kurban bağışı yaparken ihtiyaç sahipleri nasıl belirleniyor?

Yürüttüğümüz kurban operasyonları ile açlık ile mücadele eden bölgeler başta olmak üzere, zorlu yaşam koşullarının olduğu yerleri tespit ederek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz.

Kurban kesimlerinden nelere dikkat ediyorsunuz?

Kurban organizasyonlarımız İslami usul ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir ve kurbanlar usulüne uygun şekilde kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Vacip kurban kesimleri ise Kurban Bayramı'nın ilk gününde bayram namazı sonrasında başlar, bayramın 3.günü içerisinde tamamlanır. Hem kurban bağışınız tarafımıza ulaştığında hem de kurban kurban kesiminiz gerçekleştiğinde SMS yoluyla bilgilendirilirsiniz. Kurbanınızın kesildiği ülke ve bölge ismi de tarafınıza SMS ile bildirilmektedir.

Kurban vekaletimi nasıl vereceğim?

Bir kuruma kurban bağışı yaptığınızda vekalet de vermiş sayılıyorsunuz. Bu sebeple ayrıca bir vekalet vermeniz şart değildir fakat dilerseniz bağışınızın ardından 0212 586 12 12 numaralı telefondan bizi arayarak sözlü vekalet verebilirsiniz.

Kurban kesiminde fotoğraf ve video gönderiyor musunuz?

Kurban kesimlerinde bölgesel ve operasyonel şartlardan dolayı kişiye özel fotoğraf/video çekimi yapmamaktayız. Fakat her ülkede gerçekleştirilen kesimlere dair genel görselleri bayram boyunca ve sonrasında sosyal medya hesaplarımızdan aktif şekilde paylaşıyoruz. Ayrıca hem bağışınız size ulaştığında hem de kurbanınız kesildiğinde tarafınıza SMS yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.

Kurbanımın kesildiğine dair SMS almazsam ne yapmalıyım?

Kurban kesimleri bayramın 3.günü içerisinde tamamlanmaktadır. SMS bilgilendirmeleri ise bayram boyunca devam etmektedir. Kurban bayramının 4.gününe kadar kurbanınızın kesildiğine dair SMS almazsanız gerekli kontrolleri sağlayabilmemiz ve teknik sorunların önüne geçebilmemiz adına sosyal medya hesaplarımızdan ya da 0212 586 12 12 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Vacip kurban dışında adak, akika ya da şükür kurbanı gibi nafile kurban bağışı da yapabilir miyim?

Evet; vacip kurban dışında adak, akika gibi nafile kurban bağışlarınızı da yyd.org.tr/kurban web adresinden online olarak ya da yyd.org.tr/banka web adresindeki banka bilgilerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bağışınız sırasında açıklama kısmına ad soyad, iletişim numarası ve kurban türünü (adak, akika ya da şükür) belirtmeniz gerekmektedir.

Kurban bağışı yapmanın önemi nelerdir?

Yeryüzü Doktorlarına yaptığınız kurban bağışları ile açlık sınırında olan ihtiyaç sahiplerine ulaşabilir; açlıktan doğan sağlık sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

Hissedar Bilgileri

Toplam 1 hissenin hissedar bilgilerini giriniz.
Bu alan zorunludur
+90
Bu alan zorunludur
Hisse bilgisi hatalı.
+ Kişi Ekle

DİĞER PROJELER

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.