TR
Ne Aramıştınız?

YURT DIŞI KURBAN BAĞIŞI

Yeryüzünün zorlu coğrafyalarında yaşayan birçok ihtiyaç sahibi yeterli ve güvenli gıdaya ulaşamadığı için sağlık mücadelesi veriyor. Bizlerse sağlık alanına odaklanmış bir insani yardım kuruluşu olarak, açlıkla mücadele eden bölgelerde tıbbi beslenme tedavilerinin yanı sıra kurban operasyonları gerçekleştiriyoruz. 2005 yılından bugüne kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor, iyiliği sağlığa dönüştürüyoruz.

Siz de kurban bağışı yaparak açlık sınırında yaşayan ihtiyaç sahiplerine destek olabilirsiniz.

Yurt dışı bir hisse bedeli 4.000 TL.

- GAZZE KURBAN BAĞIŞI KOTAMIZ DOLMUŞTUR.

- YURT İÇİ KURBAN BAĞIŞI KOTAMIZ DOLMUŞTUR. 

- Diğer bölgeler için kurban bağışlarınızı 16 Haziran (Bayramın 1. Günü) saat 18.00' kadar yapabilirsiniz.

GAZZE’DE KURBAN SÜRECİ

Gazze’de yaşanan mevcut kriz sebebi ile bölgedeki kurban süreci diğer bölgelerle farklılık gösterecektir. Aşağıdaki bilgilendirme Gazze kurban sürecini siz değerli bağışçılarımıza detaylı bir şekilde aktarmayı amaçlamaktadır.

 • Kurban operasyonlarımız Diyanet İşleri Başkanlığının fıkıh kurallarına uygun gerçekleştirilmektedir.
 • Kesimleri tamamlanan kurbanlar kesildiği bölgede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Ancak mevcut kriz ortamı sebebi ile bu yıl Gazze için farklı bir operasyon süreci izlenecektir.
 • Kurban kesimleri güvenlik ve operasyon zorlukları nedeni ile Gazze dışında üçüncü bir ülkede gerçekleştirilecektir.
 • Kesilen kurban etleri uygun şekilde dondurulmuş gıda veya konserve haline getirilecektir.
 • Dondurulmuş gıda veya konserve haline getirilen kurban etleri soğuk zinciri kırılmadan ve son kullanma tarihi geçmeden Gazze halkına ulaştırılacaktır.

Gazze'de yaşanabilecek mücbir sebepler dolayısıyla kurban operasyonunun gerçekleştirilememesi halinde;

En geç arefe günü (15 Haziran) saat 14.00’a kadar tarafınıza dönüş yapılarak kurban bağışınız ile ilgili aşağıdaki alternatifler takdirinize sunulacaktır:

 • Kurbanınız farklı bir ülkede kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Gazze kurban bedeli (12.000 TL) ile diğer kurban bedeli (4.000 TL) arasındaki fark Yeryüzü Doktorları Gazze projesine bağış olarak aktarılabilir.
 • Kurbanınız farklı bir ülkede kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Gazze kurban bedeli ile diğer kurban bedeli arasındaki fark tarafınıza iade edilebilir.
 • Kurban bağış tutarınız tarafınıza iade edilebilir.

Talebiniz doğrultusunda iade edilecek bağışlarınızın işlemleri en geç 28 Haziran günü mesai bitimine kadar gerçekleştirilecektir. 

GAZZE FİYATI NEDEN FARKLI?

Gazze kurban hisse bedeline; üçüncü bir ülkede kurban kesim bedelinin yanı sıra etlerin konserve veya dondurulmuş gıda haline getirilme maliyetleri ve soğuk zincir kırılmadan Gazze’ye ulaştırılmasından doğan tüm lojistik maliyetler dahil edilmiştir.

Yukarıda açıkça belirtilen şartlar doğrultusunda Gazze’ye kurban bağışı gerçekleştirmeniz durumunda Yeryüzü Doktorları olarak beyan ettiğimiz tüm maddeleri kabul etmiş sayılacaksınız.

Detaylı bilgi için 0212 586 1212 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

NASIL KURBAN BAĞIŞI YAPABİLİRSİNİZ?

Bağışınızı online olarak, yyd.org.tr/banka adresindeki IBAN numaralarını kullanarak veya aşağıdaki IBAN bilgileri ile gerçekleştirebilirsiniz. Bağış sırasında açıklama kısmına hissedarın ad-soyad, telefon numarası eklenmelidir.

Havale/EFT Yoluyla Bağış için;

 • Ziraat Bankası: TR93 0001 0026 5685 7336 4250 11
 • Kuveyt Türk Bankası: TR97 0020 5000 0951 1003 3000 04
 • Albaraka Türk Katılım Bankası: TR64 0020 3000 0779 6753 0000 10

Kurban bağışı yapan bağışçılarımızın açıklama kısmına hissedar adı-soyadı ve telefon numarası yazması kurban kesimlerinin ardından yapılacak SMS bilgilendirmesi için önem arz etmektedir.

Yurt dışı kurban hisse fiyatı ne kadar?

Yurt dışı vekaleten kurban kesimi için bir hisse fiyatı 4000 TL'dir.

Kurban bağışı online yapılabilir mi ?

Kurban bağışınızı web sitemizden online olarak ya da yyd.org.tr/banka web adresindeki IBAN numaralarını kullanarak havale/EFT yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.

Kurban bağışımı en son ne zaman yapabilirim?

Kurban bağışınızı en son bayramın birinci günü (16 Haziran) saat 18.00'a kadar yapabilirsiniz.

Yurt dışından kurban bağışı yapabilir miyim?

Evet, yurt dışından da bağış yapabilirsiniz. Kredi kartınız yurt dışı alışverişine açıksa web sitemizden online olarak ya da yyd.org.tr/banka web adresindeki döviz hesap bilgilerini kullanarak bağış yapabilirsiniz.

Kurban bağışı yaptığım ülkeyi seçebilir miyim?

Bölgesel ihtiyaç farklılıklarından dolayı kurban bağışı yapılan ülke seçilememektedir. Ancak kurbanınızın kesildiği ülke ve bölge ismi tarafınıza SMS ile bildirilmektedir.

Kurban bağışı yaparken ihtiyaç sahipleri nasıl belirleniyor?

Yürüttüğümüz kurban operasyonları ile açlık ile mücadele eden bölgeler başta olmak üzere, zorlu yaşam koşullarının olduğu yerleri tespit ederek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz.

Kurban kesimlerinden nelere dikkat ediyorsunuz?

Kurban organizasyonlarımız İslami usul ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir ve kurbanlar usulüne uygun şekilde kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Vacip kurban kesimleri ise Kurban Bayramı'nın ilk gününde bayram namazı sonrasında başlar, bayramın 3.günü içerisinde tamamlanır. Hem kurban bağışınız tarafımıza ulaştığında hem de kurban kurban kesiminiz gerçekleştiğinde SMS yoluyla bilgilendirilirsiniz. Kurbanınızın kesildiği ülke ve bölge ismi de tarafınıza SMS ile bildirilmektedir.

Kurban vekaletimi nasıl vereceğim?

Bir kuruma kurban bağışı yaptığınızda vekalet de vermiş sayılıyorsunuz. Bu sebeple ayrıca bir vekalet vermeniz şart değildir fakat dilerseniz bağışınızın ardından 0212 586 12 12 numaralı telefondan bizi arayarak sözlü vekalet verebilirsiniz.

Kurban kesiminde fotoğraf ve video gönderiyor musunuz?

Kurban kesimlerinde bölgesel ve operasyonel şartlardan dolayı kişiye özel fotoğraf/video çekimi yapmamaktayız. Fakat her ülkede gerçekleştirilen kesimlere dair genel görselleri bayram boyunca ve sonrasında sosyal medya hesaplarımızdan aktif şekilde paylaşıyoruz. Ayrıca hem bağışınız size ulaştığında hem de kurbanınız kesildiğinde tarafınıza SMS yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.

Kurbanımın kesildiğine dair SMS almazsam ne yapmalıyım?

Kurban kesimleri bayramın 3.günü içerisinde tamamlanmaktadır. SMS bilgilendirmeleri ise bayram boyunca devam etmektedir. Kurban bayramının 4.gününe kadar kurbanınızın kesildiğine dair SMS almazsanız gerekli kontrolleri sağlayabilmemiz ve teknik sorunların önüne geçebilmemiz adına sosyal medya hesaplarımızdan ya da 0212 586 12 12 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Vacip kurban dışında adak, akika ya da şükür kurbanı gibi nafile kurban bağışı da yapabilir miyim?

Evet; vacip kurban dışında adak, akika gibi nafile kurban bağışlarınızı da yyd.org.tr/kurban web adresinden online olarak ya da yyd.org.tr/banka web adresindeki banka bilgilerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bağışınız sırasında açıklama kısmına ad soyad, iletişim numarası ve kurban türünü (adak, akika ya da şükür) belirtmeniz gerekmektedir.

Kurban bağışı yapmanın önemi nelerdir?

Yeryüzü Doktorlarına yaptığınız kurban bağışları ile açlık sınırında olan ihtiyaç sahiplerine ulaşabilir; açlıktan doğan sağlık sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

Hissedar Bilgileri

Toplam 1 hissenin hissedar bilgilerini giriniz.
Bu alan zorunludur
+90
Bu alan zorunludur
Hisse bilgisi hatalı.
+ Kişi Ekle

DİĞER PROJELER

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek. İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.