TR
Ne Aramıştınız?

Bugün, zorluklarla geçen 10 yıllık bir yaşamdan sonra adeta dünyaya yeniden bağlanan Olipa Teyze’ye kulak vereceğiz. Olipa Mwaita, katarakt hastası olarak geçirdiği zamanı şu sözlerle anlatıyor:

“10 yıldır katarakt hastasıydım. Kızımın ailesiyle beraber yaşıyorum. Bir evde 10 kişiyiz ve çiftçilikle geçiniyoruz. 10 yıl öncesine kadar ben de çalışabiliyordum… Katarakt hastası olduktan sonra hiçbir şey görememeye başladım, bu yüzden çalışamıyordum. Gözümü kaybetmek bir yana; kendimi iyice eve kapatmıştım. Köyde tedavi olabileceğim hiçbir yer yoktu.”

Fakat iyiliğin gücü, bir kez daha umudun kapısını araladı.

Tanzanya katarakt kampımıza gelip bağışlarınız vesilesiyle ameliyat olan Olipa Mwaita, artık yeryüzünün güzelliklerini görebiliyor ve hatta çalışabiliyor. En önemlisi de köyünde kocaman gülücükler saçıyor, artık arkadaşlarıyla oturup sohbet ediyor.

“Allah’a şükür artık görebiliyorum, bunca zaman sonra sonunda mutluyum. Ameliyat ile hayatım değişti, eskisi gibi arkadaşlarımın yanına gidebiliyorum.” diyerek sözlerini bitiriyor Olipa Mwaita.

Bugün Olipa gibi milyonlarca insan, kataraktın sebep olduğu zorluklarla mücadele ediyor.

Katarakt tedavisinin tek yolu ise ameliyat ve bu ameliyatın bedeli 2500 TL.

Dilediğiniz miktarda yapacağınız bağışlarla katarakt hastalarına umut, iyileşmelerine vesile olabilirsiniz.

Çünkü görecek güzel günler var.

Yardım edin, görsünler.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.