TR
Ne Aramıştınız?

Yeryüzü Doktorları olarak bugüne kadar 50’yi aşkın ülkeye iyilik sağlık gayesiyle yardımlar götürdük. Bu yıl da Zekatınız Sağlık Olsun adlı kampanyamız ile Türkiye’de ve ihtiyaç sahibi coğrafyalarda yardımlarımızı sürdüreceğiz.

Depremden en çok etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya’da kurduğumuz çadırlarda birinci basamak sağlık hizmeti ve psikososyal destek çalışmalarına devam ediyoruz. Ramazan ayı boyunca deprem bölgesinde sunacağımız sağlık hizmetlerinin yanında zekat bağışları ile gıda ihtiyacını karşılamak ve beslenme sağlığını desteklemek için gıda kolileri dağıtacağız.

Türkiye’deki çalışmalarımız ile birlikte dünyadaki ihtiyaç sahipleri için de aynı faaliyetleri yürüteceğiz. Ramazan ayı boyunca depremin ve yaşanan insani krizlerin yaralarını sarmaya devam edeceğiz.

Kampanyaya dair açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Uzm. Dr. Yahyahan Güney, Hepimizi derinden etkileyen ve büyük yıkımlara sebep olan deprem felaketi birçok ihtiyacı da beraberinde getirdi. Bölgede sağlık hizmeti başta olmak üzere gıda ve hijyen konularında da ihtiyaçlar devam ediyor. Bu doğrultuda Yeryüzü Doktorları olarak başlattığımız kampanyamız ile öncelikle ülkemizdeki depremzedelerimize yoğunlaşarak dünyadaki ihtiyaç sahiplerine ulaşacağız. Deprem bölgesinde bu Ramazan ayı biraz buruk geçecek olsa da dayanışma ve yardımlaşmayı yaşatmak için sağlık hizmetlerimiz ve gıda kolilerimizle depremzedelerin yanında olmayı sürdüreceğiz. Aynı zamanda hizmetlerimizle uzak coğrafyalarda bizleri bekleyen ihtiyaç sahiplerine de ulaşacağız. Sizler de kampanyamıza web sitemiz üzerinden bağış yapabilir ya da tüm operatörlerden FİTRE yazıp 7712'ye göndererek 70 TL destek olabilirsiniz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da zekatlarınız paylaştıkça çoğalsın, çoğaldıkça sağlık olsun.” ifadelerini kullandı.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.