TR
Ne Aramıştınız?

Dünya üzerinde 2 milyar 200 milyon insanda görme bozukluğu bulunuyor. Bunun 65 milyon 200 binini ülkemizde kolayca tedavi edilebilen katarakt rahatsızlığı oluşturuyor. Katarakt gibi görme bozuklukları ile 2006 yılından bu yana mücadele ediyoruz. Başlattığımız “Görecek Güzel Günler Var, Yardım Edin Görsünler” kampanyası ile de toplumsal farkındalık oluşturmak ve ihtiyaç sahibi daha çok kişiye ulaşmak için bir 20-27 Kasım tarihleri arasında Yenikapı Metro İstasyonunda bir sergi düzenliyoruz.

Serginin doğuş nedenine dair açıklamalarda bulunan Kurumsal İletişim Müdürümüz Ayşenur Yalınkılıç “Açmış olduğumuz bu sergi ile dünyanın çeşitli bölgelerinde, maddi ve teknik imkânsızlıklar nedeniyle, yaşadığı görme problemine dair tedavi olamayan milyonlarca insanın sesini duyurmak istedik. Örneğin; katarakt ülkemizde kolayca tedavi edilebilen bir hastalık iken, katarakt sebebiyle okula gidemeyen çocuklar var dünyada. Zaten yaşam şartlarının zor olduğu coğrafyalarda bir de görme yetisini yitirmiş olan ve bu sebeple evinin geçimini sağlayamayan babalar var. Ülkemizde yıllar önce yenmiş olduğumuz trahom hastalığı dünyada varlığını sürdürmeye devam ediyor. İşte tam da bu sebeplerle Yeryüzü Doktorları olarak göz sağlığına yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu çalışmalarımız sırasında çekilmiş özel kareleri Yenikapı Metro İstasyonunda halkımızla buluşturmak istedik, teşriflerinden büyük memnuniyet duyacağız.” dedi.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.