TR
Ne Aramıştınız?

Yeryüzü Doktorları olarak ihtiyaç sahibi ülkelere sağlık hizmetleri sunmaya devam ederken, yetersiz et tüketiminden kaynaklı hastalıkların önüne geçmek için koruyucu sağlık projelerimiz kapsamında “Kurban Olsun, Sağlık Olsun” isimli kampanya başlattık.

Dernek olarak bugüne kadar 150 bin hissenin üzerinde kurban kesimi gerçekleştirdik. Bu sene de Afganistan, Bangladeş, Benin, Çad, Etiyopya, Filistin, Kenya, Nijer, Somali, Suriye, Tanzanya, Uganda ve Yemen’de kurban organizasyonları gerçekleştireceğiz.

“Sadece kurban bayramında et tüketen insanlar var”

Bu yılki kurban organizasyonlarımıza dair açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Uzm. Dr. Yahyahan Güney “Sağlığın en önemli bileşenlerinden biri yeterli ve dengeli beslenmektir. Dernek olarak sağlık hizmeti verirken şahit oluyoruz ki yetersiz beslenme sebebi ile birçok hastalık yaşanıyor, verilen tedaviler etkili olamıyor. Bazı bölgelerde senede sadece bir kez et tüketebilen insanlar var. Kurban bayramlarında kendilerine ulaşan hisse, sene boyunca tükettikleri tek et oluyor. Ancak özellikle hayvansal proteinlerin yeterli derecede alınmaması kas ve eklem rahatsızlıklarına sebep olabiliyor, gebelikte riskleri arttırıyor, çocuklarda bedensel ve zihinsel gelişimi etkiliyor.

Bu problemlerin önüne bir nebze de olsa geçebilmek, sunduğumuz sağlık hizmetlerini yeterli beslenme ile destekleyebilmek için 15 yıldır kurban organizasyonları gerçekleştiriyoruz. Her aşamasını büyük hassasiyetle takip ettiğimiz kurban bağışlarını bu yıl da ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak; bayramın bereketini ve sevincini onlarla paylaşacağız.” dedi

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.