TR
Ne Aramıştınız?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da açlıkla mücadele eden zorlu coğrafyalarda, Kurban Bayramının bereketini paylaşmak için başlattığımız “Kurban Olsun, Sağlık Olsun” adlı kampanyamıza bağışçılarımızın desteğini bekliyoruz.

Dernek olarak koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında düzenlediğimiz kurban organizasyonlarımız ile bugüne kadar 180 bin hissenin üzerinde kurban kesimi gerçekleştirdik. Bu yıl da bağışçılarımızın kurban hisselerini binlerce ihtiyaç sahibine ulaştırma hedefiyle, Afganistan, Bangladeş, Benin, Çad, Etiyopya, Filistin, Nijer, Pakistan, Somali, Sudan, Suriye, Tanzanya, Uganda ve Yemen olmak üzere toplam 14 ülkede bayram sevincini yaşatacağız.

Kurban kampanyamıza destek çağrısında bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Uzm. Dr. Yahyahan Güney, “Yeryüzü Doktorları olarak bağışçılarımızın bizlere emanet ettiği kurbanları 16 yıldır açlık ile mücadele eden bölgeler başta olmak üzere, zorlu yaşam koşullarının mevcut olduğu bölgelerde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban organizasyonlarımızı İslami usul ve kurallar çerçevesinde gerçekleştiriyor, kurbanları usulüne uygun şekilde keserek hemen dağıtımını tamamlıyoruz. Kurbanın bereketi ile evler şenlensin diye çıktığımız bu yolda da farklı hikayelere şahit olabiliyoruz. Kurban organizasyonları düzenlediğimizi görünce bize teşekkür etmek için elindeki son ekmeği bile bölüşmek isteyen insanları, bir parça eti bir yıl boyunca tüketebilmek için toz haline getiren aileleri görüyoruz. Biliyoruz ki bu yıl da binlerce ihtiyaç sahibi kurban yardımlarımızı bekliyor. Her zaman yanımızda olan bağışçılarımızın desteklerine bugün de ihtiyacımız olduğunu hatırlamak isteriz. Gelin, sizler de kurban bağışlarınızı bizlere ulaştırın, kurbanın maneviyatını uzak coğrafyalara taşımaya vesile olun.” dedi.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.