TR
Ne Aramıştınız?

Yeryüzü Doktorları olarak kurban organizasyonlarımız ile bu yıl başta deprem bölgesi olmak üzere hem yurt içinde hem yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaşacağız. Aynı zamanda Kurban Bayramı boyunca zorlu coğrafyalarda gönüllü Türk doktorlarla sağlık hizmeti sunacağız. Bu kapsamda kurbanın bereketini daha fazla insanla paylaşabilmek için bağışçılarımızın desteğini bekliyoruz.

Yurt içi kurban hisse bedelini 6000 TL, yurt dışı kurban hisse bedelini ise 2600 TL olarak belirledik. Bu yıl Türkiye dışındaki operasyonlarımızı Afganistan, Benin, Çad, Etiyopya, Hindistan, Kamerun, Nijer, Somali, Tanzanya, Uganda, Filistin, Yemen, Suriye, Kazakistan, Kosova ve Azerbaycan olmak üzere toplam 16 ülkede gerçekleştireceğiz. 

Deprem bölgesindeki çadır hastanelerimizle de şimdiye kadar 130 bini aşkın depremzedeye sağlık hizmeti verirken, Kurban Bayramında da hem depremden etkilenen şehirlere hem Türkiye'nin ihtiyaç sahibi farklı kesimlerine kurban yardımlarını ulaştıracağız.

Çad'da kurban organizasyonlarımızla birlikte gönüllü sağlık hizmeti sunacağız

Yeryüzü Doktorları olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da bayramı yalnızca kurban organizasyonları ile geçirmeyeceğiz. Dernek olarak Türk hekimlerinden oluşan gönüllü sağlık ekibimiz ile temiz suya erişimin kısıtlı olduğu ve açlık sorunlarının kronikleştiği Çad'a gidecek; kurban operasyonlarımızın yanında başta anne ve çocuklar olmak üzere ihtiyaç sahiplerine muayene ve tedavi hizmeti sunacağız.

Kurban kampanyamız hakkında açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Yahyahan Güney, "Yeryüzü Doktorları olarak 2005 yılından beri uzak coğrafyalarda açlıkla mücadele eden insanlar için kurban organizasyonları gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar 235 bin 346 hisse kurban emanetini Afganistan'dan Yemen'e, Suriye'den Tanzanya'ya kadar farklı farklı coğrafyalardaki sofralara paylaştırdık. Bu kurban döneminde ise bağışçılarımız sayesinde yurt içinde ve yurt dışında sağlık olmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda başlattığımız "Yeryüzünün Şifası Kurban Bağışı" adlı kampanyamıza halkımızın desteğini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.