TR
Ne Aramıştınız?

Gönülden Gönüle Ulaşmak İçin Destek Bekliyoruz

Yeryüzü Doktorları olarak krizlerin, afetlerin ve zorunlu göç gibi olayların etkilediği coğrafyalara sağlık hizmeti ulaştırmak adına çalışıyoruz. Gönüllü olarak gerçekleştirdiğimiz muayene ve tedavilerin devamlılığı için başlattığımız "Gönülden Gönüle İyilik Sağlık" kampanyamıza destek bekliyoruz.

Sağlık imkanlarının yetersiz olduğu bölgelere hem merkezler kuruyor hem de gönüllü sağlık ekiplerimizi götürüyoruz. Bu kapsamda bu yıl sonuna kadar Somali, Bangladeş, Filistin, Kongo, Afganistan ve Cibuti'de operasyonlar yürüteceğiz. Gönüllü doktorlarımız tedavileri ileri uzmanlık gerektiren vakalarla ilgilenecek, muayene, tedavi ve ameliyatlar gerçekleştireceğiz.

KBB ve Ortopedi ameliyatları yapıyoruz

Yeryüzü Doktorları olarak her kriz acil bölgesine ihtiyaçlar doğrultusunda ulaşıyor ve yıl içerisindeki çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda da 23 Eylül'de Somali'ye gittik. Gönüllü sağlık ekibimizle 30 Eylül'e kadar başkent Mogadişu'daki hastanede KBB, Göz Sağlığı ve Ortopedi-Travmatoloji branşlarında ağır vakaların ameliyatlarını gerçekleştireceğiz. Aynı zamanda yerel sağlık çalışanlarına bilgi ve tecrübemizi aktaracağız. Uzman doktor ve sağlık çalışanlarından oluşan ekimiz, bölgedeki temel sağlık kapasitesinin artması için çalışarak yaşam şartlarının iyileşmesine katkıda bulunacak.

Daha fazla insana ulaşmak için destek bekliyoruz

"Gönülden Gönüle İyilik Sağlık" kampanyamız hakkında açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Uzm. Dr. Yahyahan Güney, "Dünya genelinde insani yardıma muhtaç kişi sayısı geçen seneye göre yüzde 30 artarak 360 milyona yükselirken, 260 milyon kişi de ciddi gıda güvensizliği ve açlıkla mücadele ediyor. Sağlık hizmetlerine erişemeyen insanların sayısı günden güne artış gösteriyor. Dünya bu acı gerçeklerle karşı karşıyayken Yeryüzü Doktorları olarak 54 ülkede, 2 milyon seans muayene, 45 binden fazla ameliyat ile 18 milyondan fazla kişinin yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda gönüllü sağlı ekibimiz Somali'ye ulaştı. İlk gün Ortopedi, KBB ve Göz Sağlığı alanlarında 22 ameliyat, 110'dan fazla muayene gerçekleştirdi. 30 Eylül'e kadar iyilik sağlık olmak için var güçleriyle çalışacaklar. Bağışlarınızla gönüllü olarak gerçekleştirdiğimiz sağlık hizmetlerimize destek olabilir, sizden kilometrelerce uzak bir insanın hayatına dokunabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.