TR
Ne Aramıştınız?

Yeryüzü Doktorları olarak kuraklık, yoksulluk, iç karışıklıklar ve benzeri sebeplerle şiddetli açlığın yaşandığı ülkelerde, açlıktan hayatını kaybetmek üzere olan ihtiyaç sahipleri için başlattığımız “Bir Öğün Değil, Bir Ömür” adlı kampanyamıza destek bekliyoruz. Proje kapsamında açlık yönünden yüksek risk grubunda olan 5 yaş altı çocuk ve hamile/emziren anneler için beslenme sağlığı merkezleri açıyoruz. Açlık nedeniyle ölüm tehlikesinin yüksek olduğu Afganistan, Çad ve Yemen’de açtığımız merkezlerde binlerce insanın hayata tutunması için mücadele veriyoruz.

“Bir Öğün Değil, Bir Ömür” adlı kampanyaya destek beklendiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanımız Uzm. Dr. Yahyahan GüneyYeryüzünün bir bölümü hala açlık mücadelesi veriyor. Bazı bölgelerde bir yıl boyunca meyve ağaçlarından beslenen insanlar, çöplerde arta kalan yemekler olursa sadece onu yiyen, bulamadığında ise aç uyumak zorunda olan anneler, çocuklar var. Biliyoruz ki yeterli beslenmeme durumu birçok hastalığı beraberinde getiriyor. Binlerce çocukta, vücudun enerji ve protein ihtiyacını karşılayamaması nedeniyle malnutrisyon hastalığı gelişiyor. Bizler de Yeryüzü Doktorları olarak uzak coğrafyalardaki bu mücadeleye 2012 yılından beri beslenme sağlığı projelerimiz ile destek olmaya çalışıyoruz. Açlık nedeniyle sağlığını kaybetmiş insanların hayata tutunması için beslenme sağlığı merkezleri açıyor, bu merkezlerde muayene ve tıbbi beslenme tedavileri uyguluyoruz. Aynı zamanda her yıl olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahibi bölge halkına kumanya dağıtımları gerçekleştiriyoruz. Tabii ki bütün bu yardımları bağışçılarımızın ve gönüllülerimiz her zaman yanımızda olması ile başarıyoruz. Bu yıl da iyilik yolunda ilerlemeye devam edebilmek için başlattığımız “Bir Ömür Değil, Bir Öğün” kampanyamıza halkımızın destek olmasını bekliyoruz. Çünkü yapılacak her bir bağış çok uzak coğrafyalardaki insanların hayatına dokunacak.” dedi.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.