TR
Ne Aramıştınız?

Dünya Gıda Programı’na göre gerekli yardımlar yapılmazsa 14 milyon insanın açlık nedeniyle hayatını kaybetme tehlikesinde olduğu Afganistan’da, Yeryüzü Doktorları olarak ihtiyaç sahiplerine desteğimizi sürdürüyoruz.

Ülkede uzun yıllardır sağlık alanında hizmetlerimizi sunarken, ciddi boyutlara ulaşan açlık sorunu ile mücadele için de 2020 yılından beri beslenme sağlığı projeleri yürütüyoruz. Bu kapsamda Afganistan’ın 15 ilinde bulunan beslenme sağlığı merkezleri ve 11 mobil ekibi ile hamile/emziren anneler ve çocuklar başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak muayene ve beslenme tedavileri uyguluyor, insanların yeniden hayata tutunmaları için sürekli ve kesintisiz olarak çalışıyoruz. Aynı zamanda temel gıdaya erişimin kısıtlı olduğu ülkede, geçtiğimiz haftalarda Kunduz’a göç etmek zorunda kalan 329 aileye dağıttığımız gıda paketleri ile destek olduk.

Afganistan’da sağlık yardımlarının devamlılığının önemli olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanımız Uzm. Dr. Yahyahan Güney, “Afganistan bizim çok uzun zamandır ilişkilerimizin güçlü ve köklü olduğu bir ülke. Bizler sağlık hizmetlerine ve gıdaya erişimin kısıtlı olduğu Afganistan’da, beslenme sağlığı merkezlerimiz ile sürekli hizmet veriyoruz. Bununla birlikte temel gıdaya erişimi kolaylaştırarak ihtiyaç sahiplerinin temel ihtiyaçlarını giderebilmek adına bugünlerde, gıda paketleri dağıttık. Milyonlarca kişinin insani yardıma ihtiyaç duyduğu Afganistan’da çalışmalarımızı her zaman olduğu gibi bugün de sürdürüyor, bağışçılarımızın yardımları ile Afgan halkına destek olmaya devam ediyoruz.” dedi.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.