HABERLER

seperator
“Karanlıkta Diyalog” Sergisi 4 Ekim

“Karanlıkta Diyalog” Sergisi

Uzun yıllardır göz sağlığına yönelik çalışmalarımızı “Karanlıkta Diyalog” müzesinde açtığımız sergi ile ziyaretçilere bir perspektif daha sunuyoruz. Dünyanın çeşitli bölgelerinden görme problemlerine ve göz sağlığına yönelik çalışmalarımıza dair karelerin yer aldığı sergi  30 Eylül 7 Ekim tarihleri arasında gezilebilecek.

Devamını Oku...
Kurban Olsun, Sağlık Olsun 18 Temmuz

Kurban Olsun, Sağlık Olsun

Bu yıl da “Kurban Olsun, Sağlık Olsun” diyerek hem kurban yardımlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz hem de gönüllü doktorlarımızla Afrika’ya sağlık hizmeti sunuyoruz.

Devamını Oku...
Katarakt Hastaları İçin Yardım Toplamaya Devam Ediyoruz 27 Haziran

Katarakt Hastaları İçin Yardım Toplamaya Devam Ediyoruz

Dünya üzerinde 100 milyon katarakt hastası bulunuyor. Küçük bir operasyonla iyileşebilen katarakt rahatsızlığı, maddi ve teknik yetersizliklerden ötürü tedavi edilmediğinde görme yetisi kayıplarına sebep oluyor. Milyonlarca kişide görülen bu göz rahatsızlığına ilişkin uzun yıllardır çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Devamını Oku...
Dünya Mülteciler Günü 20 Haziran

Dünya Mülteciler Günü

2001 yılından beri her yıl 20 Haziran "Dünya Mülteciler Günü" olarak kabul edilmekte ve bu günde savaşlar, çatışmalar, zulüm, yoksulluk gibi sebeplerle göç etmek durumunda kalan insanlar anılmaktadır.

Devamını Oku...
Açlıkla Mücadele İçin Yenikapı’da Sergi 13 Mayıs

Açlıkla Mücadele İçin Yenikapı’da Sergi

Yeryüzünün dört bir yanından çeşitli insan portrelerinin yer aldığı kareleri, 13-19 Mayıs tarihleri arasında Yenikapı metrosunda, 15-21 Haziran’da ise Üsküdar metro istasyonunda İstanbullularla buluşturuyoruz.

Devamını Oku...
Açlıkla Mücadele Eden Çocukların Karnı Neden Şişer? 10 Mayıs

Açlıkla Mücadele Eden Çocukların Karnı Neden Şişer?

Dünyada herkese yetecek kadar gıda üretimi olmasına rağmen 821 milyon kişi her gece aç yatıyor. 5 yaş altı çocuk ölümlerinin neredeyse yarısı açlıkla ilişkilendiriliyor. Bunlarla birlikte, açlıkla mücadele eden çocukların karnının şişkin olması dikkat çekiyor.

Devamını Oku...
23 Nisan’da Çocukların Yüzünü Güldürüyoruz 23 Nisan

23 Nisan’da Çocukların Yüzünü Güldürüyoruz

Yeryüzü Doktorları olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle krizlerden etkilenen çocukların yüzünü bir nebze de olsa güldürmek amacıyla yeryüzünün dört bir yanında etkinlikler düzenliyoruz.

Devamını Oku...
22 Mart Dünya Su Günü Kutlu Olsun Mu? 22 Mart

22 Mart Dünya Su Günü Kutlu Olsun Mu?

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, 1993 yılı Çevre ve Kalkınma Konferansı'nda, temiz suya erişimde yaşanan problemlere dikkat çekmek adına 22 Mart’ı “Dünya Su Günü” olarak ilan etmiştir. Yeryüzü Doktorları olarak biz de temiz suya erişimde yaşanan problemleri Dünya Su Günü’nde paylaştık.

Devamını Oku...
Genç Yeryüzü Doktorları’mızdan Sağlık Sokağı 21 Mart

Genç Yeryüzü Doktorları’mızdan Sağlık Sokağı

“İyilik için gençlik” sloganı ile sene boyunca birçok etkinlik düzenleyen Genç Yeryüzü Doktorları, 16 Mart itibari ile çeşitli illerde “Sağlık Sokağı” adı ile bir etkinlikler başlattı.

Devamını Oku...
Tıp Bayramında Yeryüzü Hikâyeleri 14 Mart

Tıp Bayramında Yeryüzü Hikâyeleri

“İyilik sağlık” mottosu ile şimdiye kadar 50’ye yakın ülkede tıbbi insani yardımda bulunduk. 14 Mart Tıp Bayramı’nın 100. yılı vesilesiyle de gönüllü sağlık neferlerimizin yaşadığı zorlukları, heyecanı, umudu ve mutluluğu paylaşıyoruz.

Devamını Oku...
2019 yılı katarakt çalışmalarına başladık 8 Mart

2019 yılı katarakt çalışmalarına başladık

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, dünya üzerinde 285 milyon insan görme bozukluğu çekiyor. Bunun 100 milyonunu ise katarakt rahatsızlığı oluşturuyor. Yeryüzü Doktorları olarak maddi ve teknik yetersizliklerden ötürü tedavi olamayan ihtiyaç sahipleri için 2006 yılından beri göz sağlığına yönelik projeler gerçekleştiriyoruz.

Devamını Oku...
Kör Olması İçin Kör Olmamız Lazım! 4 Şubat

Kör Olması İçin Kör Olmamız Lazım!

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre bugün dünyada 285 milyon görme rahatsızlığı olan insan var. Bu rakamın 100 milyonunu ise ülkemizde kolayca tedavi edilebilen katarakt rahatsızlığı oluşturuyor. Katarakt daha çok orta yaş üstü insanlarda görülmekle birlikte her yaştan insanı ve çocukları dahi etkiliyor.

Devamını Oku...
Sudan’a Sağlık Hizmeti Götürdük 26 Aralık

Sudan’a Sağlık Hizmeti Götürdük

Gönüllü sağlık ekiplerimiz 5.5 milyon kişinin insani yardıma ihtiyaç duyduğu Sudan’da fistül hastalarına umut oldu. 15-25 Aralık tarihleri arasında bölgede bulunan gönüllü doktorlarımız, 2014 yılında açılan Nyala-Sudan Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 1 hafta boyunca çalışma yürüttü.

Devamını Oku...
Yemen için Acil Yardıma Bekleniyorsunuz 10 Aralık

Yemen için Acil Yardıma Bekleniyorsunuz

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, Yemen’de 17 milyon 800 bin insan yeterli derecede beslenemiyor, 8 milyon 400 bin kişinin durumu ise ciddi boyutta. Yinae aynı verilere göre 400 bin çocuk açlıktan ölümün eşiğinde. Her 5 haneden en az 1’inde şiddetli gıda krizi bulunuyor.

Devamını Oku...
Yemen’de Ölüm Kalım Meselesi 9 Kasım

Yemen’de Ölüm Kalım Meselesi

Yeryüzü Doktorları olarak 2016 yılından beri beslenme sağlığı konusunda yardım faaliyetleri yürütmeye devam ediyoruz. Şu anda Aden ve Hadramut illerinde ALboraiqah, Khormakser, ALmukala, ALraidah & Kosaiar bölgelerinde olmak üzere toplam 4 beslenme sağlığı merkezimizde anne ve çocuklar başta olmak üzere, açlıktan ölümün eşiğine yaklaşmış insanlara tıbbi beslenme tedavisi sağlıyoruz.

Devamını Oku...
“Doğmak En Temel Hak” demek için Yenikapı’dayız 30 Ekim

“Doğmak En Temel Hak” demek için Yenikapı’dayız

Doğum ve doğuma bağlı komplikasyonlar sebebiyle gerçekleşen ölümlerin önüne geçmek için başlattığımız “Doğmak En Temel Hak!” kampanyasına ilişkin kareleri Yenikapı’da İstanbullular ile buluşturuyoruz.

Devamını Oku...
Doğmak En Temel Hak! 18 Ekim

Doğmak En Temel Hak!

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre; her gün yaklaşık 830 kadın hamilelik ve doğumla ilgili önlenebilir nedenlerden ötürü ölmektedir. Bu doğrultuda, “Doğmak En Temel Hak!” kampanyamız ile doğum imkânlarının kısıtlı olduğu bölgelerde; doğum öncesinde, doğumda ve doğum sonrasında vermiş olduğumuz hizmetlerle bebeklerin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi ve annelerin hayata tutunması için çalışıyoruz…

Devamını Oku...
Bu yıl da kurban organizasyonları gerçekleştiriyoruz 11 Ağustos

Bu yıl da kurban organizasyonları gerçekleştiriyoruz

Sağlığın ayrılmaz bir parçası olarak yeterli beslenmenin önemini vurgulayarak bu yıl da koruyucu sağlık çalışmaları kapsamında kurban organizasyonları yapıyor, ihtiyaç sahibi bölgelerde protein eksikliğinden kaynaklı hastalıkların önüne geçmeyi hedefliyoruz… Gönüllümüz Prof. Dr. M. İhsan Karaman “Yeryüzü Doktorları olarak birçok ülkeye gittik, birçok olaya şahit olduk…

Devamını Oku...
İyiliğin Bir Parçası Olmak İster Misiniz? 3 Ağustos

İyiliğin Bir Parçası Olmak İster Misiniz?

2005 yılından bu yana kurban organizasyonları yapan Yeryüzü Doktorları bu sene yine 12 ülkede çalışmalarını sürdürüyor. Kurban organizasyonlarının yanı sıra gönüllü sağlık ekipleri de sahaya götürülecek.

Devamını Oku...
Kurban Olsun, Sağlık Olsun 26 Temmuz

Kurban Olsun, Sağlık Olsun

Gelişmiş ülkelerde kişi başına düşen yıllık ortalama et tüketimi 120 kilograma kadar ulaşırken bu rakam düşük gelir düzeyindeki ülkelerde 4 kilograma kadar düşebiliyor. Yetersiz et tüketimi protein ve B12 eksikliğinden kaynaklanan birçok hastalığa sebebiyet veriyor. Yeryüzü Doktorları olarak koruyucu sağlık projeleri kapsamında yetersiz beslenmenin sağlık üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için 2005 yılından bu yana kurban organizasyonları gerçekleştiriyoruz…

Devamını Oku...
Bizim İçin Su Onlar İçin Hayat 12 Temmuz

Bizim İçin Su Onlar İçin Hayat

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre; 2.1 milyar insan güvenilir su kaynaklarına erişememektedir ve her yıl kirli su kullanımına bağlı sebeplerle 502 bin ölüm gerçekleşmektedir. Her 10 insandan 3’ünün evinde temiz su bulunmamaktadır. Yine aynı rapora göre 263 milyon kişi evinden en az 30 dakika uzaklıktaki kaynaklardan suya erişmektedir…

Devamını Oku...
Kim Evinden Uzak Kalmak İster Ki? Dünya Mülteciler Günü 20 Haziran

Kim Evinden Uzak Kalmak İster Ki? Dünya Mülteciler Günü

2001 yılından beri her yıl 20 Haziran "Dünya Mülteciler Günü" olarak kabul edilmekte ve bu günde savaşlar, çatışmalar, zulüm, yoksulluk gibi sebeplerle göç etmek durumunda kalan insanlar anılmaktadır. 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü'nde, savaşlar, çatışmalar, zulüm, yoksulluk gibi sebeplerle evlerini terk etmek zorunda kalan mültecilerin sağlık sorunlarına dikkat çekiyoruz…

Devamını Oku...
Ramazan Ayı Faaliyetlerimiz 18 Haziran

Ramazan Ayı Faaliyetlerimiz

Dünya üzerinde 815 milyon insan açlık sıkıntısı çekmektedir ve 5 yaş altı ölümlerin çoğu açlık sebebiyle meydana gelmektedir. Ayrıca birçok sağlık sorununun da yetersiz beslenme ile ilişkili olduğunu göz önünde bulundurarak Yeryüzü Doktorları olarak uzun yıllardır devam ettirdiğimiz beslenme sağlığı projelerine bu sene “Ölüm Kalım Meselesi” kampanyası ile devam ettik…

Devamını Oku...
“Ölüm Kalım Meselesi” Fotoğraf Sergimiz İstanbul’da 8 Haziran

“Ölüm Kalım Meselesi” Fotoğraf Sergimiz İstanbul’da

Açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalan bölgelerde başlattığımız Beslenme Kampanyası’na ilişkin karelerin yer aldığı “Ölüm Kalım Meselesi” adlı fotoğraf sergisi, 6 Haziran tarihinden itibaren İstanbul Metrosunda başlayacak sergide yaptığımız çalışmaların fotoğraflandığı özel kareler, İstanbulluların ilgisine sunulacak…

Devamını Oku...
Açlık Bir “Ölüm Kalım Meselesi” 7 Haziran

Açlık Bir “Ölüm Kalım Meselesi”

Dünya Gıda Programı’nın açıkladığı verilere göre ise dünyada 815 milyon kişi her gece aç yatıyor. Beş yaşın altındaki çocuk ölümlerinin neredeyse yarısı yetersiz beslenmeden kaynaklanıyor. Açlıktan ölümlerin yaşandığı Doğu Afrika’da nüfusun 3’te 1’i yeterli derecede beslenemiyor.

Devamını Oku...
“Ölüm Kalım Meselesi” Kampanyamız 17 Mayıs

“Ölüm Kalım Meselesi” Kampanyamız

Dünya Gıda Programı (WFP) verilerine göre dünya üzerinde 815 milyon insan açlık sıkıntısı çekmektedir. Açlık ve yetersiz beslenme açısından en yüksek risk altında olanlar ise anneler ve çocuklardır. Bu insanların hayata tutunmalarını sağlamak için 2012 yılından bu yana, şiddetli açlığın yaşandığı Somali, Nijer, Yemen ve Suriye’de beslenme sağlığı çalışmaları gerçekleştirmekteyiz…

Devamını Oku...
Ortopedi Alanında Eğitim ve Tedaviler İçin Afrika’ya Gidiyoruz 9 Mayıs

Ortopedi Alanında Eğitim ve Tedaviler İçin Afrika’ya Gidiyoruz

Bugüne kadar 50’ye yakın ülkede faaliyetlerde bulunarak sağlık alanında ihtiyaç sahibi insanların hayatına dokunmaya devam etmekteyiz. Bu kez de ortopedi alanında çalışmalar gerçekleştirmek üzere 2 uzman hekim ve 1 proje koordinatörü ile Uganda’ya gidiyoruz. Ugandalı doktor, hemşire ve akademisyenlere gelişimsel kalça displazisi ve çarpık ayak rahatsızlıkları ile ilgili eğitim verecek olan gönüllü hekimlerimiz…

Devamını Oku...
Sınır Ötesinde 23 Nisan Şenliği Düzenledik 23 Nisan

Sınır Ötesinde 23 Nisan Şenliği Düzenledik

Suriye’de savaş 7 yıldır sürüyor, bu durumdan en çok çocuklar etkileniyor. Savaşın içinde büyüyen çocukları psikososyal olarak desteklemek amacıyla, Azez ilinin Soran ilçesinde “Çocuklar Gülsün, Hayat Bayram Olsun” adı ile 23 Nisan şenliği düzenledik. Kilis Valiliği, TC Eğitim Bakanlığı ve bölge Eğitim Bakanlığı iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz şenliğe 6-15 yaş arası 1500 çocuk katıldı…

Devamını Oku...
Gönüllülerimiz Afrika’ya Sağlık Götürüyor 18 Nisan

Gönüllülerimiz Afrika’ya Sağlık Götürüyor

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre Çad’da 1,9 milyondan fazla insan temel sağlık hizmetlerine erişimde zorlanmaktadır. Beş yaş altı çocuklarda sıtma ana ölüm nedeniyken, son bir yılda bin kişi hayatını sıtma hastalığından dolayı kaybetmiştir. Orta Afrika Cumhuriyeti’nde 2013 yılının sonlarında başlayan kriz sebebiyle yüzbinlerce kişi Çad’a göç etmek zorunda kaldı…

Devamını Oku...
Büyük Dönüş Yürüyüşünde Yaralananları Tedavi Ediyoruz 11 Nisan

Büyük Dönüş Yürüyüşünde Yaralananları Tedavi Ediyoruz

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü esnasında, Gazze Sağlık Bakanlığı’nın açıklamalarına göre 15 kişi hayatını kaybederken, bin 416 kişi ise yaralandı. Hastanelerin, ilaç ve ekipmanların yetersiz kaldığı Gazze’de mobil sağlık ekiplerimiz ve kliniğimizde yaralılara acil yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri, geçtiğimiz Ağustos ayında Gazze’ye yaptığı ziyaret sırasında Gazze’de yaşanan krizi “şimdiye kadar gördüğü en dramatik insani krizlerden biri” olarak nitelendirdi. Yıllardır abluka altında olan ve her 10 insandan 7’sinin insani yardıma ihtiyaç duyduğu Gazze’de son olarak ise Büyük Dönüş Yürüyüşü sırasında yüzlerce kişi yaralandı…

Devamını Oku...
Dünya Su Günü Kutlu Olsun Mu? 22 Mart

Dünya Su Günü Kutlu Olsun Mu?

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, Çevre ve Kalkınma Konferansı'nda dünyada suyun giderek artan öneminden dolayı her yıl 22 Mart gününün “Dünya Su Günü” olarak kutlanmasına karar vermiştir. Biz de bu günde sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için gerekli olan temiz suya erişemeyen insanlara dikkat çekiyoruz…

Devamını Oku...
Yeni Merkez Ofisi Açılış Törenimiz 16 Mart

Yeni Merkez Ofisi Açılış Törenimiz

Bugüne kadar Afganistan’dan Suriye’ye, Somali’den Filistin’e, Uganda’dan Yemen’e kadar 50’ye yakın ülkede projeler yürüttük. İhtiyaç sahibi bölgelerde muayeneler, ameliyatlar gerçekleştirdik, ilaç desteği sağladık, sağlık eğitimleri düzenledik. Çalışmalarımızı her geçen gün daha ileriye taşıyoruz. Bu doğrultuda, yeni merkez ofisimizin açılış törenini, 16 Mart Cuma günü saat 15.00’de gerçekleştirdik…

Devamını Oku...
Suriye Savaşı 7. Yılında  15 Mart

Suriye Savaşı 7. Yılında 

Suriye savaşında 7 yıl geride kalırken, savaşın sebep olduğu tablo her geçen gün ağırlaşıyor. Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi’nin verilerine göre, dünyada 5,5 milyon Suriyeli mülteci bulunmakta. Tüm bunların yanı sıra Suriye’de sağlık tesislerine yapılan saldırılar da devam ediyor…

Devamını Oku...
Tıp Bayramında Gönüllü Doktorlarımızdan Saha Anıları 14 Mart

Tıp Bayramında Gönüllü Doktorlarımızdan Saha Anıları

Çoğu sağlıkçılardan oluşmak üzere 20 bine yakın gönüllümüz ile bugüne kadar ihtiyaç sahibi binlerce insanın hayata tutunmasına vesile olduk. 14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle de bu toprakların iyiliğini yeryüzüne taşıyanların saha gözlemlerine dikkat çekiyoruz. Gönüllü diş hekimimiz Tolga Doğruer “Yeryüzü Doktorları ile 2016’da Svaziland’a, 2015’te ise Kenya ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ne gittim. Gittiğim ülkelerde pek çok sıkıntıya şahit oldum…

Devamını Oku...
Suriye Doğu Guta Bölgesine İlaç ve Beslenme Sağlığı Hizmetimiz 26 Şubat

Suriye Doğu Guta Bölgesine İlaç ve Beslenme Sağlığı Hizmetimiz

400 bin kişinin yaşadığı tahmin edilen Doğu Guta’da uzun süredir devam eden ve Şubat ayında şiddetlenen çatışmalar yüzlerce sivilin ölmesine neden oldu. Gıda ve ilaç eksikliğinden dolayı çocuklar başta olmak üzere ciddi sağlık sorunları yaşanıyor. Doğu Guta halkı için bir yıldan fazladır sürdürdüğümüz beslenme sağlığı çalışmalarımıza devam ederek ayda 2 bin 500 kişiye uzmanlar gözetiminde besleyici gıda takviyesi sunmaktayız…

Devamını Oku...
Hayat Kurtarınca Güzel 26 Ocak

Hayat Kurtarınca Güzel

Sağlık hizmetine erişemeyen ihtiyaç sahiplerine ulaşarak hayata tutunmalarını sağlamak için bugüne kadar 40’tan fazla ülkede yüzlerce proje gerçekleştirdik. Her geçen gün acı haberler aldığımız coğrafyalarda daha fazla hayata dokunmak amacıyla “Hayat Kurtarınca Güzel” kampanyasını başlattık. Yaklaşık 29 milyon nüfuslu Yemen’de iç savaş nedeniyle 8 milyondan fazla kişi açlık tehlikesiyle karşı karşıya bulunuyor…

Devamını Oku...
İyilik için yola çıkanlar 15 Ocak

İyilik için yola çıkanlar

Sağlık hizmetine erişemeyen ihtiyaç sahiplerine ulaşarak hayata tutunmalarını sağlamak için bugüne kadar 40’tan fazla ülkede yüzlerce proje gerçekleştirdik. Her geçen gün acı haberler aldığımız coğrafyalarda daha fazla hayata dokunmak amacıyla “Hayat Kurtarınca Güzel” kampanyasını başlattık. Yaklaşık 29 milyon nüfuslu Yemen’de iç savaş nedeniyle 8 milyondan fazla kişi açlık tehlikesiyle karşı karşıya bulunuyor…

Devamını Oku...
Yeryüzü Doktorları, Somali’de 5 uzman doktor mezun etti 16 Aralık

Yeryüzü Doktorları, Somali’de 5 uzman doktor mezun etti

Somali’de, Yeryüzü Doktorlarının Koordinatörlüğünde yürütülen "Tıpta Uzmanlık Eğitimi" programı çerçevesinde eğitimlerini tamamlayan 5 doktor daha mezun oldu.

Devamını Oku...
Yeryüzü Doktorları Çad’da 7 Temmuz

Yeryüzü Doktorları Çad’da

Yeryüzü Doktorları Çad’da ENCEMİNE (AA) - Dahiliye ve pediatri alanında uzman doktorların da yer aldığı Yeryüzü Doktorları Derneği gönüllü sağlık ekibi, Sido mülteci kampında ücretsiz tedavi hizmeti vermek amacıyla Çad’a geldi.

Devamını Oku...
Yeryüzü Doktorları’ndan Yemen’e Destek 9 Şubat

Yeryüzü Doktorları’ndan Yemen’e Destek

Yeryüzü Doktorları, Yemen'de artan kolera salgını nedeniyle bölgeye hijyen kiti, su arıtma tableti ve ilaç desteği sağlıyor.

Devamını Oku...
Yeryüzü Doktorları Somali’de 8 Kasım

Yeryüzü Doktorları Somali’de

Yeryüzü Doktorları Derneği, Mogadişu'da geçen hafta düzenlenen ve 300'den fazla kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında yaralananlara acil müdahale için Somali'ye gitti.

Devamını Oku...
Yeryüzü Doktorları’ndan Çeçenistan’da sağlık taraması 29 Ekim

Yeryüzü Doktorları’ndan Çeçenistan’da sağlık taraması

Yeryüzü Doktorları'ndan Çeçenistan'da sağlık taraması - YYD ve Rusya Federasyonu Çeçenistan Cumhuriyeti arasındaki ortak projeyle, YYD gönüllü sağlık ekibi Çeçenistan'da, 571 muayene ve 67 ameliyat gerçekleştirdi İSTANBUL (AA) - Yeryüzü Doktorları (YYD) ve Rusya Federasyonu Çeçenistan Cumhuriyeti arasındaki ortak projeyle, 571 muayene ve 67 ameliyat gerçekleştirildi.

Devamını Oku...
Yeryüzü doktorları Doğu Guta için eczacılarla biraraya geldi 3 Şubat

Yeryüzü doktorları Doğu Guta için eczacılarla biraraya geldi

Yeryüzü Doktorları Derneği, Doğu Guta'ya gıda ve ilaç yardımlarını artırmak amacıyla gönüllü eczacılarla bir araya geldi

Devamını Oku...