TR
Ne Aramıştınız?

Neler Oluyor?

  • Dünyada 2.2 milyar insan güvenilir su kaynaklarına erişememekte.
  • Her 10 insandan 3’ünün evinde temiz su bulunmamakta.
  • Her yıl, kirli su kullanımına bağlı sebeplerle 485 bin ölüm gerçekleşmekte ve bu ölümlerin 297 binini 5 yaş altı çocuklar oluşturmakta.
  • Dünyada 206 milyon kişi, sınırlı su kaynaklarına sahip ya da suya erişebilmek için evinden en az 30 dakika uzaklıktaki kaynaklara yürümek zorunda.

Biz Ne Yapıyoruz?

Yeryüzü Doktorları olarak temiz suya erişimi olanaklı kılmak adına 2013 yılından beri Çad, Kenya, Kongo DC, Nijer, Somali ve Afganistan’da 398 su kuyusu açarak 232 bin 392 kişinin temiz suya erişmesini sağladık. Temiz suya erişim projelerimizi ihtiyacın çok olduğu ülkeler başta olmak üzere devam ettirmekteyiz.

Su Kuyusu Bağışı İçin Siz Ne Yapabilirsiniz?

Dünyada milyonlarca insan temiz suya erişimi yok diye sağlığını hatta hayatını kaybediyor. Onları temiz suyla buluşturmak ve hayata tutunmalarına vesile olmak isterseniz, bir su kuyusunun maliyetini karşılayabilir ya da daha küçük yardımlarla ortak su kuyusu açılmasına destek olabilirsiniz.

Asya ve Afrika'da Su Kuyusu Bağışı

Şu an çalışma yürüttüğümüz ülkeler ve kuyu maliyetleri aşağıdaki tablodaki gibidir.

Unutmayın! Bizim için su, onlar için hayat!

Ülke Bağış Bedeli Açılma Süresi*
Tanzanya $ 2.225 2-3 ay
Afganistan $ 2.000 2-3 ay 
Kamerun $ 1.900 2-3 ay 

*Bölge şartlarına bağlı olarak açılma süresi değişiklik göstermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Su Kuyusu Yardımı Nasıl Yapılır?

Su kuyusu bağışını web sitemizden online olarak ya da bankalar aracılığıyla yapabilirsiniz. Bankalar aracılığıyla bağış yapmak için tüm banka bilgilerimize yyd.org.tr/banka web adresinden ulaşabilirsiniz. Bağışınız sırasında açıklama kısmına ad soyad, telefon numarası ve bağış adı (temiz su) yazmanız gerekmektedir.

Afrika’da Su Kuyusu Açma Bedelleri Ne Kadar?

Faaliyet gösterdiğimiz Afrika ülkelerinde bir su kuyusu maliyeti Tanzanya’da 2.225 dolar, Kamerun’da ise 1.900 dolar olarak belirlenmiştir. Bu bedelin tamamını kendiniz karşılayabilir ve adınıza bir su kuyusu açılmasını sağlayabilirsiniz.

Su Kuyusu Dışında Çalışmalarınız Var Mı?

Temiz suya erişim faaliyetleri kapsamında su kuyusu açmanın yanında ihtiyaç sahibi bölgelerde su arıtma tabletleri dağıtıyor, şadırvan, tuvalet gibi imkanların olduğu daha kapsamlı temiz su tesisleri kuruyoruz. Daha kapsamlı tesisleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz 0212 586 12 12 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değiştirecek.


İyilik hareketine sen de katıl!

Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur