TR
X

Neden Kurban Organizasyonları Yapıyoruz?

Yeryüzünün zorlu coğrafyalarında yaşayan birçok ihtiyaç sahibi yeterli ve güvenli gıdaya ulaşamadığı için sağlık mücadelesi veriyor. Biz de Yeryüzü Doktorları olarak açlıkla mücadele eden bölgelerde tıbbi beslenme tedavisinin yanında kurban programları da gerçekleştirerek kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz ve açlıktan doğan sağlık sorunlarının önüne geçebilmeyi hedefliyoruz.

Nasıl Kurban Bağışı Yapabilirsiniz?

Bağışınızı online olarak ya da aşağıdaki IBAN numaralarını kullanarak gerçekleştirebilir, diğer tüm banka bilgilerine yyd.org.tr/banka web adresinden ulaşabilirsiniz. Bağış sırasında açıklama kısmına ad-soyad, telefon numarası ve "kurban" bilgisini ekleyiniz.

Kurban bağışı yapan bağışçılarımızın açıklama kısmına hissedar adı-soyadı ve telefon numarası yazması kurban kesimlerinin ardından yapılacak SMS bilgilendirmesi için önem arz etmektedir.

 • Albaraka Türk Katılım Bankası
  IBAN: 
  TR69 0020 3000 0779 6753 0000 17
  Hesap No: 7796753-17
  Şube Kodu: 15
  Şube: İstanbul/Fatih
   
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  IBAN: TR81 0020 5000 0951 1003 3000 01
  Hesap No: 95110033-1
  Şube Kodu: 1
  Şube: İstanbul/Fatih
   
 • Ziraat Bankası
  IBAN: TR72 0001 0026 5685 7336 4250 01
  Hesap No: 85733642-5001
  Şube Kodu: 2656
  Şube: İstanbul/Demirciler Sitesi

Kurban Bağışı Neden Gereklidir?

2005 yılından bugüne kadar bağışlarınızla 150 bin hissenin üzerinde kurban kesimi gerçekleştirdik, sizinle beraber on binlerce insanın yüzünü güldürdük. Siz de kurban bağışı yaparak açlık sınırında yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaşabilir, yaşadıkları beslenme yetersizliğinden doğan sağlık sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

2021 Kurban raporumuz için tıklayın.

2020 Kurban raporumuz için tıklayın.

2019 Kurban raporumuz için tıklayın.

2018 Kurban raporumuz için tıklayın.

2017 Kurban raporumuz için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurban Bağışlarını Nerelere Ulaştırıyoruz?

Sağlık alanına odaklanmış bir insani yardım kuruluşu olarak kurban organizasyonlarımızı açlık ile mücadele eden bölgeler başta olmak üzere, zorlu yaşam koşullarının mevcut olduğu bölgelerde gerçekleştiriyoruz. Kurban bağışlarınız Çad, Nijer, Somali, Sudan, Benin, Afganistan, Pakistan, Suriye ve Yemen gibi birçok ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.


Sıkça Sorulan Sorular

 1. Yurt dışı kurban hisse fiyatı ne kadar?
  Yurt dışı vekaleten kurban kesimi için bir hisse fiyatı 1200 TL’dir.
 2. Nasıl vekaleten kurban bağışı yapabilirim?
  Kurban bağışınızı web sitemizden online olarak ya da yyd.org.tr/banka web adresindeki IBAN numaralarını kullanarak havale/EFT yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.
 3. Yurt dışından kurban bağışı yapabilir miyim?
  Evet, yurt dışından da bağış yapabilirsiniz. Kredi kartınız yurt dışı alışverişine açıksa web sitemizden online olarak ya da yyd.org.tr/banka web adresindeki döviz hesap bilgilerini kullanarak bağış yapabilirsiniz.
 4. Kurban kesimlerinde nelere dikkat ediyorsunuz? 
  Kurban organizasyonlarımız İslami usul ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir ve kurbanlar usulüne uygun şekilde kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Vacip kurban kesimleri ise Kurban Bayramı’nın ilk gününde bayram namazı sonrasında başlar, bayramın 3. günü içerisinde tamamlanır. Hem kurban bağışınız tarafımıza ulaştığında hem de kurban kesiminiz gerçekleştiğinde SMS yoluyla bilgilendirilirsiniz. Kurbanınızın kesildiği ülke ve bölge ismi de tarafınıza SMS ile bildirilmektedir.
 5. Bu yıl nerelerde kurban kesiyorsunuz?
  Bu yıl kurban kesimlerimiz Afganistan, Bangladeş, Benin, Çad, Etiyopya, Filistin, Nijer, Pakistan, Somali, Sudan, Suriye, Tanzanya, Uganda ve Yemen olmak üzere 14 ülkede gerçekleştirilecektir.
 6. Kurban vekaletimi nasıl vereceğim?
  Bir kuruma kurban bağışı yaptığınızda vekalet de vermiş sayılıyorsunuz. Bu sebeple ayrıca bir vekalet vermeniz şart değildir fakat dilerseniz bağışınızın ardından 0212 586 12 12 numaralı telefondan bizi arayarak sözlü vekalet verebilirsiniz.  
 7. Kurban kesiminde fotoğraf ve video gönderiyor musunuz?
  Kurban kesimlerinde bölgesel ve operasyonel şartlardan dolayı kişiye özel fotoğraf/video çekimi yapmamaktayız. Fakat her ülkede gerçekleştirilen kesimlere dair genel görselleri bayram boyunca ve sonrasında sosyal medya hesaplarımızdan aktif şekilde paylaşıyoruz. Ayrıca hem bağışınız bize ulaştığında hem de kurbanınız kesildiğinde tarafınıza SMS yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
 8. Kurbanımın kesildiğine dair SMS almazsam ne yapmalıyım?
  Kurban kesimleri bayramın 3. günü içerisinde tamamlanmaktadır. SMS bilgilendirmeleri ise bayram boyunca devam etmektedir. Kurban bayramının 4. gününe kadar kurbanınızın kesildiğine dair SMS almazsanız gerekli kontrolleri sağlayabilmemiz ve teknik sorunların önüne geçebilmemiz adına sosyal medya hesaplarımızdan ya da 0212 586 12 12 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
 9. Vacip kurban bağışımı yapabilmem için son gün ne zaman?
  Bağışlarınızı Kurban Bayramı’nın üçüncü gününe kadar gerçekleştirebilirsiniz.
 10. Vacip kurban dışında adak, akika ya da şükür kurbanı gibi nafile kurban bağışı da yapabilir miyim?
  Evet; vacip kurban dışında akika, adak ve şükür kurbanlarınızı da bağışlayabilirsiniz.
 11. Adak ya da akika kurban bağışını nasıl yapabilirim?
  Adak, akika gibi nafile kurban bağışlarınızı da yyd.org.tr/kurban web adresinden online olarak ya da yyd.org.tr/banka web adresindeki banka bilgilerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bağışınız sırasında açıklama kısmına ad soyad, iletişim numarası ve kurban türünü (adak, akika ya da şükür) belirtmeniz gerekmektedir.
BAĞIŞ YAP

Hissedar Bilgileri

Toplam 1 hissenin hissedar bilgilerini giriniz.
Bu alan zorunludur
+90
Bu alan zorunludur
Hisse bilgisi hatalı.
+ Kişi Ekle
BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değiştirecek.


İyilik hareketine sen de katıl!

Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur