TR
Ne Aramıştınız?

Biz Ne Yapıyoruz?

Yeryüzünün zorlu coğrafyalarında yaşayan birçok ihtiyaç sahibi yeterli ve güvenli gıdaya ulaşamadığı için sağlık mücadelesi veriyor. Biz de Yeryüzü Doktorları olarak tıbbi beslenme tedavisinin yanında kurban programları da gerçekleştirerek kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

2005 yılından bugüne kadar bağışlarınızla 150 bin hissenin üzerinde kurban kesimi gerçekleştirdik, sizinle beraber on binlerce insanın yüzünü güldürdük.

Siz de açlık sınırında yaşayan insanların et ihtiyacını karşılamak, anne ve çocuklardaki beslenme yetersizliğinden doğan tıbbi sorunların önüne geçmek amacıyla vacip ve nafile kurbanlarınızı yeryüzü ile paylaşabilirsiniz.

2020 Kurban raporumuz için tıklayın.

2019 Kurban raporumuz için tıklayın.

2018 Kurban raporumuz için tıklayın.

2017 Kurban raporumuz için tıklayın.

Siz Ne Yapabilirsiniz?

Siz de adak, akika, şükür ve vacip kurbanlarınızı yeryüzü ile paylaşarak ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1) Bir kurban hisse bedeli ne kadar?

Bir kurban hisse bedeli 920 TL’dir. Web sitemizden online olarak ya da yyd.org.tr/banka web adresindeki IBAN numaralarını kullanarak havale/EFT yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. 

2) Kurban organizasyonlarını nasıl gerçekleştiriyoruz? 

Kurban organizasyonlarımız İslami usul ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Kurbanlar uygun şekilde kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Kesimler bayram namazı sonrasında başlar, bayramın 3. günü içerisinde tamamlanır. Hem kurban bağışınız tarafımıza ulaştığında hem de kurban kesiminiz gerçekleştiğinde SMS yoluyla bilgilendirilirsiniz.

3) Kurban vekaletimi nasıl vereceğim?

Bağış sırasında açıklama notunda  vekalet verdiğinizi yazılı olarak belirtebilir ya da 0212 586 12 12 numaralı telefondan bizi arayarak sözlü vekalet verebilirsiniz. İletişim bilgilerinizi bize ilettiğiniz takdirde biz de sizi arayarak vekalet alabiliriz.

4) Kurban kesiminde fotoğraf/video gönderiyor musunuz?

Kurban kesimlerinde bölgesel ve operasyonel şartlardan dolayı kişiye özel fotoğraf/video çekimi yapmamaktayız. Fakat hem bağışınız bize ulaştığında hem de kurbanınız kesildiğinde tarafınıza SMS yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.

5) Vacip kurban dışında diğer kurbanlarımızı da bağışlayabilir miyiz?

Evet; vacip kurban dışında akika, adak ve şükür kurbanlarınızı da bağışlayabilirsiniz.

 

BAĞIŞ YAP

Hissedar Bilgileri

Toplam 1 hissenin hissedar bilgilerini giriniz.
Bu alan zorunludur
+90
Bu alan zorunludur
Hisse bilgisi hatalı.
+ Kişi Ekle
BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değiştirecek.


İyilik hareketine sen de katıl!

Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur