TR
Ne Aramıştınız?

Gelin, karanlıkta kalan gerçeklere ışık tutalım.

Bugün dünyada 2 milyar 200 milyon göz rahatsızlığı olan insan var. Bu rakamın 1 milyarını glokom, trahom ve katarakt gibi önlenebilir göz hastalıkları oluşturuyor. Önlenebilir göz hastalığı bulunan insanların 65 milyon 200 bini ise ülkemizde kolayca tedavi edilebilen katarakt rahatsızlığından muzdarip. Daha çok orta yaş üstü insanlarda ortaya çıkan katarakt, yeryüzünün birçok bölgesinde görülmekle birlikte; zorlu iklim ve kötü yaşam koşullarının olduğu, tedavi imkanlarının yetersiz kaldığı coğrafyalarda daha yaygın olarak gözlemlenmektedir.

Biz Ne Yapıyoruz?

Bugüne kadar Nijer, Kenya, Pakistan, Lübnan, Somali, Yemen, Afganistan, Moritanya, Tanzanya, Kongo DC, Sudan, Çeçenistan, Uganda, Kamerun, Mali ve Bangladeş’de binlerce göz ameliyatı gerçekleştirdik, on binlerce muayene yaptık. Sizden aldığımız iyiliklerle imkansızlıklar nedeniyle tedavi olamayan katarakt hastalarının sevdiklerini görmesine vesile olduk.

Siz Ne Yapabilirsiniz?

Önlenebilir göz hastalıklarından muzdarip milyonlarca insan eğer tedavi edilmezse görmekten mahrum kalabilir.

Gelin yardım edelim, sadece 700 TL değerinde bir ameliyat ile tedavi edilebilen katarakt, trahom gibi önlenebilir göz hastalıkları yüzünden kimseyi karanlığa terk etmeyelim.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değiştirecek.


İyilik hareketine sen de katıl!

Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur