TR
Ne Aramıştınız?

Gelin, karanlıkta kalan gerçeklere ışık tutalım.

Bugün dünyada 2 milyar 200 milyon göz rahatsızlığı olan insan var. Bu rakamın 1 milyarını glokom, trahom ve katarakt gibi önlenebilir göz hastalıkları oluşturuyor. Önlenebilir göz hastalığı bulunan insanların 94 milyonu ise ülkemizde kolayca tedavi edilebilen katarakt rahatsızlığından muzdarip. Daha çok orta yaş üstü insanlarda ortaya çıkan katarakt, yeryüzünün birçok bölgesinde görülmekle birlikte; zorlu iklim ve kötü yaşam koşullarının olduğu, tedavi imkanlarının yetersiz kaldığı coğrafyalarda daha yaygın olarak gözlemlenmektedir.

Biz Ne Yapıyoruz?

Bugüne kadar Nijer, Kenya, Pakistan, Lübnan, Somali, Yemen, Afganistan, Moritanya, Tanzanya, Kongo DC, Sudan, Çeçenistan, Uganda, Kamerun, Mali ve Bangladeş’de binlerce göz ameliyatı gerçekleştirdik, on binlerce muayene yaptık. Sizden aldığımız iyiliklerle imkansızlıklar nedeniyle tedavi olamayan katarakt hastalarının sevdiklerini görmesine vesile olduk.

siz nasıl katarakt bağışı yapabilirsiniz?

Önlenebilir göz hastalıklarından muzdarip milyonlarca insan eğer tedavi edilmezse görmekten mahrum kalabilir. Siz de sadece 700 TL değerinde katarakt bağışı yaparak görme yetisini kaybetmek üzere olan ihtiyaç sahiplerine yardım edebilirsiniz. 

Bağışınızı online olarak ya da yyd.org.tr/banka web adresindeki banka bilgilerini kullanarak yapabilirsiniz. Banka ile bağış sırasında açıklama kısmına ad-soyad, telefon numarası ve "katarakt" bilgisini ekleyiniz.

Gelin, bir ameliyat ile tedavi edilebilen katarakt, trahom gibi önlenebilir göz hastalıkları yüzünden kimseyi karanlığa terk etmeyelim.

Sıkça Sorulan Sorular

1) Bir katarakt Ameliyatının maliyeti ne kadar?

Bir kişinin katarakt ameliyatının maliyeti 700 TL'dir. 

2) Bir katarakt ameliyatı ile bir gözün tedavisi mi yapılıyor?

Evet, 700 TL katarakt bağışı ile bir göz için katarakt ameliyatının gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

3) Bağış yaptığımda katarakt ameliyatı olan hastayı görebilir miyim?

Katarakt bağışlarında operasyonel sebepler ve hasta mahremiyeti söz konusu olduğu için kişiye özel fotoğraf/video çekimi gerçekleştirmiyoruz. Dilerseniz rızası alınan hastalarımızın hikayelerine yyd.org.tr/iyilesmeoykuleri adresimizden ya da Youtube kanalımızdan ullaşabilirsiniz.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değiştirecek.


İyilik hareketine sen de katıl!

Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur