TR
Ne Aramıştınız?

📌 YERYÜZÜ DOKTORLARI DEPREM BÖLGESİ ÇALIŞMALARI (21/09/2023)

Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerinde depremzedelerimize ulaşıyoruz. Deprem bölgesinde birinci basamak, cerrahi operasyonlar ve psikososyal destek branşlarında gönüllü sağlık hizmeti veriyoruz. Eş zamanlı olarak bölgeye ilaç, tıbbi malzeme ve temel ihtiyaçları ulaştırmaya devam ediyoruz.

Çalışmamızın detayları aşağıda yer almaktadır.

📍Kahramanmaraş

Sağlık alanındaki hizmetlere Sakarya Konteyner Kenti'nde; psikososyal destek alanındaki hizmetlere ise Yeni Konteyner Kenti'nde 1 saha koordinatörü, 2 psikolog, 1 sosyal çalışmacı ve 1 hemşire olmak üzere toplam 5 personel ile depremzedelere hizmet vermeye devam ediyoruz.

📍Hatay

Birinci basamak sağlık hizmetleri ve psikososyal destek olmak üzere Katar Dostluk Konteyner Kenti'nde iki farklı alanda 1 saha koordinatörü, 2 psikolog ve 1 sosyal çalışmacı olmak üzere toplam 4 personel ile depremzedelere hizmet vermeye devam ediyoruz.

📍Adıyaman

Vartana Prefabrik Geçici Konteyner Kenti'nde 1 saha koordinatöü, 2 psikolog ve 1 sosyal çalışmacı olmak üzere toplam 4 personel ile depremzedelere hizmet vermeye devam ediyoruz.

📍Malatya

Bölgeye ulaştıktan sonra hizmetlere ilk olarak Malatya Şeker Fabrikası Çadır Kenti'nde psikososyal destek faaliyetleri ile başladık.

Daha sonra psikososyal destek istasyonumuz Merkez Maret Konteyner Kenti'ne taşınmış olup 5 psikolog, 2 sosyal çalışmacı, 2 çocuk gelişimi uzmanı ve 1 psikolojik danışman olmak üzere 9 personel ile depremzedelere hizmet vermeye devam ediyoruz.

Çalışmalarımız kapsamında 109.620 kişiye birinci basamak sağlık hizmeti, 87.643 kişiye psikososyal destek sağlayarak, yaklaşık 5 binden fazla kişiye malzeme dağıtımı gerçekleştirdik. Toplamda 197.263 kişiye ulaştık.

DİĞER PROJELER

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.