TR
Ne Aramıştınız?

📌 YERYÜZÜ DOKTORLARI DEPREM BÖLGESİ ÇALIŞMALARI (28/03/2023)

Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep ve Malatya illerinde depremzedelerimize ulaşıyoruz. Deprem bölgesinde birinci basamak, cerrahi operasyonlar ve psikososyal destek branşlarında gönüllü sağlık hizmeti veriyoruz. Eş zamanlı olarak bölgeye ilaç, tıbbi malzeme ve temel ihtiyaçları ulaştırmaya devam ediyoruz.

Çalışmamızın detayları aşağıda yer almaktadır.

📍Kahramanmaraş
Dahiliye uzmanı, genel cerrah, pediatri uzmanı, hemşire, psikolog ve eczacıdan oluşan ekibi ile Kahramanmaraş'ta kurduğumuz sağlık istasyonu ile faaliyet gösteriyoruz. Çadır hastanemizde depremden etkilenen kişilere muayene ve tedavi hizmeti veriyoruz. 

📍Hatay
Aralarında acil tıp uzmanı, pediatri uzmanı, genel cerrah, jinekolog, hemşire ve eczacıların yer aldığı ekibimizle bölgede enkazdan kurtulan vatandaşlara yönelik sağlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Ayrıca gönüllü ekiplerinin yanında bölgeye düzenli ilaç desteği sağlıyor; bebek maması, devam sütü, battaniye gibi temel malzemelerle afetzedelere destek oluyoruz.
 

📍Adıyaman
Adıyaman’da 2 konteyner ile kurduğumuz sağlık istasyonunda depremzedelere yönelik birinci basamak sağlık hizmeti ve psikososyal destek sunmak için çalışıyoruz.

📍Malatya
Malatya'da kurduğumuz psikososyal destek çalışmalarımız kapsamında çocuklara ve yetişkinlere yönelik hizmet veriyoruz.

Çalışmalarımız kapsamında 71.411 kişiye birinci basamak sağlık hizmeti, 6.745 kişiye psikososyal destek sağlayarak, yaklaşık 5 binden fazla kişiye malzeme dağıtımı gerçekleştirdik. Toplamda 76.634 kişiye ulaştık.

DİĞER PROJELER

Son Bağış 1 saat önce Bağış Yap
BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.