TR
Ne Aramıştınız?

GAZZE’DE KURBAN SÜRECİ

Aşağıdaki bilgilendirme Gazze kurban sürecini siz değerli bağışçılarımıza detaylı bir şekilde aktarmayı amaçlamaktadır:

 • Kurban operasyonlarımız Diyanet İşleri Başkanlığının fıkıh kurallarına uygun gerçekleştirilmektedir.
 • Kesimleri tamamlanan kurbanlar kesildiği bölgede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Ancak mevcut kriz ortamı sebebi ile bu yıl Gazze için farklı bir operasyon süreci izlenecektir.
 • Kurban kesimleri güvenlik ve operasyon zorlukları nedeni ile Gazze dışında üçüncü bir ülkede gerçekleştirilecektir.
 • Kesilen kurban etleri uygun şekilde dondurulmuş gıda veya konserve haline getirilecektir.
 • Dondurulmuş gıda veya konserve haline getirilen kurban etleri soğuk zinciri kırılmadan ve son kullanma tarihi geçmeden Gazze halkına ulaştırılacaktır.

Gazze'de yaşanabilecek mücbir sebepler dolayısıyla kurban operasyonunun gerçekleştirilememesi halinde;

En geç arefe günü (15 Haziran) saat 14.00’a kadar tarafınıza dönüş yapılarak kurban bağışınız ile ilgili aşağıdaki alternatifler takdirinize sunulacaktır:

 • Kurbanınız farklı bir ülkede kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Gazze kurban bedeli (12.000 TL)  ile diğer kurban bedeli (4.000 TL) arasındaki fark Yeryüzü Doktorları Gazze projesine bağış olarak aktarılabilir.              
 • Kurbanınız farklı bir ülkede kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır.  Gazze kurban bedeli ile diğer kurban bedeli arasındaki fark tarafınıza iade edilebilir.
 • Kurban bağış tutarınız tarafınıza iade edilebilir.

Talebiniz doğrultusunda iade edilecek bağışlarınızın işlemleri en geç 28 Haziran günü mesai bitimine kadar gerçekleştirilecektir. 

GAZZE FİYATI NEDEN FARKLI?

Gazze kurban hisse bedeline; üçüncü bir ülkede kurban kesim bedelinin yanı sıra etlerin konserve veya dondurulmuş gıda haline getirilme maliyetleri ve soğuk zincir kırılmadan Gazze’ye ulaştırılmasından doğan tüm lojistik maliyetler dahil edilmiştir.

Yukarıda açıkça belirtilen şartlar doğrultusunda Gazze’ye kurban bağışı gerçekleştirmeniz durumunda Yeryüzü Doktorları olarak beyan ettiğimiz tüm maddeleri kabul etmiş sayılacaksınız.

Detaylı bilgi için 0212 586 1212 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

NASIL KURBAN BAĞIŞI YAPABİLİRSİNİZ?

Bağışınızı online olarak, yyd.org.tr/banka adresindeki IBAN numaralarını kullanarak veya aşağıdaki IBAN bilgileri ile  gerçekleştirebilirsiniz. Bağış sırasında açıklama kısmına hissedarın ad-soyad, telefon numarası eklenmelidir.

Havale/EFT Yoluyla Bağış için;

 • Ziraat Bankası: TR93 0001 0026 5685 7336 4250 11
 • Kuveyt Türk Bankası: TR97 0020 5000 0951 1003 3000 04
 • Albaraka Türk Katılım Bankası: TR64 0020 3000 0779 6753 0000 10

Kurban bağışı yapan bağışçılarımızın açıklama kısmına hissedar adı-soyadı ve telefon numarası yazması kurban kesimlerinin ardından yapılacak SMS bilgilendirmesi için önem arz etmektedir.

Hissedar Bilgileri

Toplam 1 hissenin hissedar bilgilerini giriniz.
Bu alan zorunludur
+90
Bu alan zorunludur
Hisse bilgisi hatalı.
+ Kişi Ekle

DİĞER PROJELER

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.