TR
Ne Aramıştınız?

MULKİ'NİN OĞLU İYİLEŞİYOR

Bu aslında sıradan bir hikaye değil…
Bu, aslan yürekli bir annenin ve onun biricik evladının hikâyesi.

Yer açlığın, kuraklığın, yokluğun vatanı Somali…

Mulki Hayle Elmi, kucağında 1 yaşındaki minik oğluyla Mogadişu Anne Çocuk Sağlığı Kliniği’mize geldiğinde nefes nefeseydi, oğlu ise acı çığlıklarla ağlıyordu.

Klinik doktoru durumu görür görmez minik çocuğun muayenesine başladı. Çocuğun ateşi oldukça yüksekti ve ağlamasına bakılırsa ağrısı da vardı. Üstelik küçük çocuk ne düzgün oturabiliyor ne de ayakta durabiliyordu.
Muayenenin ardından doktor, kansızlıktan ve sıtmadan şüphelenmeye başladı. Fakat minik çocuğun boyun kaslarında da bir problem olduğu aşikârdı.

Yapılan testlerin ardından, doktorun şüpheleri doğrulandı… Çocuğu böylesine kıvrandıran şey sıtmaydı. Mulki ise olup biteni endişe içinde izliyordu, sıtmanın ne olduğunu da bilmediğinden çaresizlik içinde çırpınıp duruyordu yavrusu için.

Bir yandan anneyi, bir yandan çocuğunu sakinleştirmeye çalışan doktorumuz, sıtma ve fizyoterapi tedavisine başladı hemen.

Tedavi meyvelerini 1 hafta içinde bile vermeye başlamıştı. Mulki Hayle Elmi tekrar kliniğimize geldiğinde yüzü gülüyordu. Çocuğunun daha da iyiye gittiğini görmekten çok mutluydu.

Bağışlarınız vesilesiyle Mulki’nin yüzü güldü, oğlunun gözyaşları dindi. Fakat yeryüzünde o kadar çok anne var ki Mulki gibi… O kadar çok ihtiyaç sahibi var ki Mulki’nin küçük oğlu gibi…

İşte tam da bu yüzden gelin,  düzenli bağışlarınızla ihtiyaç sahiplerine bir gün değil, her gün umut olun.
Yeryüzünde bir gün değil, her gün iyilik olsun.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.