TR
Ne Aramıştınız?

ONLİNE ZEKÂT BAĞIŞI

Mali bir ibadet olarak kabul edilen zekât, ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya vesile olarak toplumsal yaşamda dayanışmanın artmasına fayda sağlamaktadır. Yeryüzü Doktorları’na ulaştırdığınız zekât bağışları da yeryüzünün dört bir yanında ihtiyaç sahipleri ile buluşarak onların yaralarına merhem oluyor, yüzlerini güldürüyor.

Dilerseniz siz de yyd.org.tr/zekat web adresinden online zekat bağışı yapabilir, yeryüzünde iyiliğe vesile olabilirsiniz.

ZEKÂT KİMLERE VERİLİR?

İslami usullere göre zekât ihtiyaç sahipleri ile paylaşılabilir. Yeryüzü Doktorları olarak bizler de zekatlarınızı yıl boyunca yeryüzünün zorlu coğrafyalarındaki ihtiyaç sahiplerine sunulan sağlık hizmetlerinde kullanıyoruz. Bu süreç büyük bir hassasiyet içerisinde, zekâtın dini hükümlerde geçen şartlarına göre yürütülmektedir.

ZEKAT HAYIR KURUMLARINA VERİLEBİLİR Mİ?
 
Zekâtı hayır kurumlarına verebilir, bu kurumlar aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşabilirsiniz. Seçilen kurumun zekâtı usulüne uygun şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 

ONLİNE ZEKÂT VERİLİR Mİ?

Zekât elden verilebileceği gibi, online olarak veya banka yoluyla da verilebilir. Önemli olan, zekât bağışlarının alacak kişiye ulaştırılmasıdır.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.