TR
Ne Aramıştınız?

Yeryüzü Doktorları olarak dünya genelinde ihtiyaç sahiplerinin sağlık hizmetlerine erişimini artırmaya yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da açlıkla mücadele eden insanlara dikkat çekmek için başlattığımız “Hayat Kurtarılmaya Aç” kampanyasına destek bekliyoruz.

Savaş, çatışma, yoksulluk ve insani krizlerin yaşandığı coğrafyalarda milyonlarca insan açlık krizi ile karşı karşıyayken 5 yaş altı 148 milyon çocuk yetersiz beslenme nedeniyle gelişimini tamamlayamıyor. Gıdaya erişimin olmadığı ve şiddetli açlığın yaşandığı ülkelerde malnutrisyon hastalığı binlerce çocuğun hayatını kaybetmesine neden oluyor. Yeryüzü Doktorları olarak dünyada yaşanan bu durumlara kayıtsız kalmayarak başlattığımız “Hayat Kurtarılmaya Aç” kampanyası ile açlık yönünden riskli grup olan anne ve çocuklara ulaşmak için bağışçılarımıza destek çağrısında bulunduk.

Yıl boyunca beslenme sağlığı tedavisi uyguluyoruz

Yeryüzü Doktorları olarak açlık oranlarının yüksek olduğu ülkelerden Afganistan, Yemen, Somali ve Çad’da kurduğumuz beslenme sağlığı merkezlerimizde açlığın neden olduğu sağlık sorunlarına tıbbi beslenme tedavileri ile müdahale ediyoruz. Yıl içinde faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyor, Ramazan ayı boyunca da beslenme sağlığı kapsamında gıda desteği sağlıyoruz. Yurt içinde deprem bölgesi başta olmak üzere Afganistan, Bangladeş, Benin, Çad, Etiyopya, Hindistan, Kazakistan, Azerbaycan, Mali, Nijer, Pakistan, Somali, Suriye, Yemen, Sri Lanka, Uganda, Peru, Kamerun, Honduras, Kosova, Tanzanya, Togo, Lübnan, Gazze, Mısır ve Sudan’ın yer aldığı toplam 27 ülkede kumanya dağıtımı gerçekleştiriyor, iftar sofralarımız ile Ramazan’ın sevincini yaşatıyoruz.

Açlıkla mücadele eden Gazze’ye kumanya ve sıcak yemek desteği

Kurulduğumuz günden beri çeşitli sağlık projeleri ile Gazze’de hizmetlerimizi sürdürüyor, 7 Ekim’den bu yana devam eden saldırılar sonucu açlık kaynaklı ölümlerin yaşandığı bölgede yardım faaliyetlerimize devam ediyoruz. Doktor ve sağlık çalışanları ile saldırıların başından beri bölge hastanelerinde sağlık ihtiyacını karşılıyor, Ramazan ayında kumanya ve sıcak yemek desteği ile Gazze halkının yanında oluyoruz.

Açlık kampanyasına dair açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Uzm. Dr. Yahyahan Güney, “Yıllardır dünyada farklı farklı sebeplerle ortaya çıkan açlık krizine karşı faaliyet gösteriyoruz ve bu beslenme sağlığı çalışmalarımız derneğimizin ana projeleri arasında yer alıyor. Çünkü açlık bir insanın sadece aç bir şekilde uyumasına neden olmaz, uzun vadede tüm sindirim sistemini bozar ve hatta ölümüne neden olur. Uzun yıllardır açlık nedeniyle yaşanan sağlık problemlerinin tedavisini merkezlerimizde, beslenme yetersizliğinden muzdarip anne ve bebeklerin ihtiyaçlarına göre özel hazırlanan besleyici mamalar ve takviye gıdalar vererek gerçekleştiriyoruz. Dernek olarak bugüne kadar 1 milyon 300 binden fazla kişiye beslenme muayenesi ve 156 binden fazla kişiye beslenme tedavisi uyguladık. Şimdi ise 4 ülkede kurduğumuz 21 beslenme sağlığı merkezi ve 11 mobil sağlık ekibimizle ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyoruz. Bu yıl da yardımlaşma ve dayanışma vakti olan Ramazan ayı vesilesiyle duyurduğumuz “Hayat Kurtarılmaya Aç” kampanyamıza herkesten destek bekliyoruz. Unutmayın, gerçekleştirilen beslenme tedavileri ve sağlanan gıda destekleri sayesinde açlıktan ölmek üzere olan bir insanın hayatını kurtarmak mümkün. Gelin, birlikte hayat kurtaralım.” dedi.

BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değişltirecek.  İyilik hareketine sen de katıl.

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.