Yeryüzü Hikâyeleri milyonları farklı coğrafyalarla buluşturuyor Salı - 28 Şub 2017

Yeryüzü Hikâyeleri milyonları farklı coğrafyalarla buluşturuyor

Yeryüzü Hikâyeleri’nde belgesel haline gelen Yeryüzü’nün iyilik haritası ile bambaşka coğrafyalarda yaşayan farklı kültür, ırk ve dine mensup milyonlarca insanı ortak değerler çevresinde bir araya getiriyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz insani yardım çalışmaları, ödüllü Üç Yol filminin yönetmeni Faysal Soysal’ın yönetmenliğiyle belgeselleştirildi. “Yeryüzü Hikâyeleri” belgesel filmi, gönüllü doktorlar ve uzaklarda bir yerlerde yardıma muhtaç bir hastanın hikâyesini bir araya getiriyor. 2015 yılında yayınlanan Yeryüzü Hikâyeleri’nin 11 bölümlük belgesel dizisinde Suriye, Somali, Kenya, Uganda, Tanzanya, Filistin, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve Makedonya ülkelerindeki farklı hikâyeler anlatılıyor. Bu hikâyelerde Uganda’daki genel cerrahi kampından Makedonya’daki bir sünnet törenine kadar insanlığın keder ve umut dolu anlarına tanıklık ediliyor.

Yeryüzü Hikâyeleri belgesel dizisinde, anbean gönüllülerin izinde yapılan çalışmalar takip edilerek, gidilen ülkenin sosyal ve coğrafi yapısı, etnik kimlikleri, kültürel ve dini değerleri görüntüleniyor ve dramatik bir kurgu ile belgeselleştiriliyor. Zaman zaman Türkiye'den giden gönüllü ekipten ayrılıp şehrin-köyün sokaklarına yardım alan hasta ya da yakınlarına eşlik edilip seyirciyle farklı yolculuklara çıkılıyor.

Yeryüzünün birbirinden farklı birçok coğrafyasındaki hüzün ve mutluluklara tanıklık etmek için Yeryüzü Hikâyelerini TRT Belgesel kuşağında izleyebilir, ayrıca TRT TV sayfasında da toplamda 11 bölüm olan belgeselin tüm bölümlerine ulaşabilirsiniz.

Kategori: Haberler