Yemen’de beslenme krizine karşı desteklerimizi sürdürüyoruz 08 Mar 2017

Gıda yetersizliği ve sağlık sorunları yaşayan Yemen halkına 2012 yılından beri yardımlarımızı ulaştırıyoruz.

Aşı Kampanyasına desteklerimiz sürüyor 02 Mar 2017

Sağlık Bakanlığı’nın 15 Şubat 3 Mart tarihlerinde 5 yaş altı mülteci çocuklarına yönelik başlattığı aşı kampanyasına desteklerimiz devam ediyor.

Yeryüzü Hikâyeleri milyonları farklı coğrafyalarla buluşturuyor 28 Şub 2017

Yeryüzü Hikâyeleri’nde belgesel haline gelen Yeryüzü’nün iyilik haritası ile bambaşka coğrafyalarda yaşayan farklı kültür, ırk ve dine mensup milyonlarca insanı ortak değerler çevresinde bir araya getiriyoruz.

Sudan Gönüllü Sağlık Ekibimiz dudak-damak yarığı olan gençlerin yüzünü güldürdü 28 Şub 2017

Sudan Gönüllü Sağlık Ekibimiz, maddi ve teknik yetersizliklerden ötürü tedavi olamayan çocuk ve gençlere yönelik 105 ameliyatı tamamlayarak yurda döndü. 3 plastik cerrahi uzmanı, 3 anestezist, 2 pediatrist, 1 plastik cerrahi uzmanı, 3 hemşire ve 1 saha koordinatörü ile toplamda 18 kişiden oluşan ekibimiz, 6 gün içerisinde Sudan’da 81 dudak-damak, 23 fistül ve 1 burun dudak komplex ameliyatı gerçekleştirdi.

Fiziki çöküntünün yanı sıra çocuklar için ruhsal çöküntü

Dudak-damak yarığı embriyolojik dönemde çeşitli nedenlerden dolayı bebeğin yüz bölgesindeki yapıların birleşme kusuru nedeniyle ortaya çıkan bir hastalık. Halk arasında kurt ağız ve tavşan dudak olarak bilinen bu rahatsızlıklar sadece özel ameliyatlarla tedavi edilebiliyor. Dünyanın birçok ülkesinde bebekler, çocuklar ve gençler, genç kızlar ve genç erkekler dudaklarında veya damaklarındaki yarıkla fiziki ve psikolojik sıkıntı yaşıyor.

Dudak-damak yarıkları, fiziki görünüşlerin yanı sıra çocuklar için ruhsal çöküntü sebebi. Bu nedenle bu ameliyatların çocukların ruh sağlığının korunması ve beslenme problemlerinin engellenebilmesi için 6 ay 1 yaş aralığında yapılması gerekiyor.

Suriye Doğu Guta'da 2 Bin 500 Kişiye Gıda Desteği 07 Şub 2017

Suriye’nin Doğu Guta bölgesinde Anne Çocuk Sağlığı Gıda Destek Programı adıyla başlattığımız destekle 1000 anne 2000 bebek ve çocuğa gıda desteği vereceğiz.

Sayfa 1 / 59