TR
X

Gönüllü Ol

TANITIM MEDYA GÖNÜLLÜLERİ

NEDEN ÖNEMLİ?

Yeryüzü Doktorları çalışmalarını büyük oranda bireysel bağışçılarının destekleri ile gerçekleştirmektedir.  Her geçen yıl, gönüllüleri ve destekçilerinden aldığı güçle, daha fazla kişiye yardım ulaştırır.  Günümüzde insana ulaşmanın en kolay yollarından biri de sosyal medyadır. Pek çok sivil toplum kuruluşu tanıtım,  bilgilendirme çalışmaları yapmanın yanı sıra; kaynak geliştirme çalışmalarını da sosyal medya üzerinden yürütmektedir.  Sizler de daha fazla insana ulaşabilmemiz için sosyal medya kanalları aracılığıyla tanıtım çalışmaları organize edebilir, sizin düzenleyeceğiniz etkinliklerle de bağış toplayabilir ve ihtiyaç sahipleri için gerçekleştirdiği projelere kaynak yaratabilirsiniz.

NELER YAPABİLİRSİNİZ?

  • Etkili olduğunuz sosyal çevrede (iş yeri, okul vb.) Yeryüzü Doktorları’nı anlatan bir sunum yapabilir ve toplu bağış gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kampanya ve projelerimizin gerek basılı materyal olarak gerekse dijital ortamda yayılımını sağlayabilir, sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, yaptığımız paylaşımları kendi takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.
  • Twitter’da zaman zaman gerçekleştirdiğimiz gündem oluşturma çalışmalarına destek olabilirsiniz.
  • Eğer bir sosyal medya fenomenyiseniz sosyal medya takımımıza dâhil olabilir ya da çevrenizdeki ilgili kişileri yönlendirebilirsiniz.
  • Web site, blog ya da sosyal medya hesaplarınızda Yeryüzü Doktorları ile ilgili içerik paylaşabilirsiniz.
  • Basın mensubu iseniz Yeryüzü Doktorları ile ilgili içerik yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. İrtibat: [email protected]
  • Profesyonel fotoğrafçı ya da yönetmenseniz gerek yurtiçi gerekse yurt dışında fotoğraf ve video çekiminde destek sağlayabilirsiniz. İrtibat: [email protected]
  • Ayrıca, sevdiklerinizin doğum günü, yeni işe başlama, yıldönümleri gibi özel günlerinde onlar adına projelerimize bağış yapabilir; etrafınızdaki insanları da bu konuda teşvik edebilirsiniz.Projelerimize kaynak sağlamak için kendi etkinlik fikrinizi de oluşturabilirsiniz.

NASIL?

  • Sizler de tanıtım medya gönüllüsü olarak kaynak geliştirmek (sunum, tanıtım vb.)istediğiniz proje ile ilgili dokümanları web sitemizden indirebilir, sosyal ağlarımızdan paylaşımlarımıza ulaşabilir ve destek verebilirsiniz.
  • Etkinliğinizin sonunda etkinlik fotoğraflarını ve hikâyenizi [email protected] adresine göndererek bizimle paylaşabilirsiniz.
 
BİR İNSANIN HAYATINI ŞİMDİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN

Geçen her dakika çok önemli. Şimdi yapacağınız destek; bir annenin, bir çocuğun ya da bir insanın hayatını değiştirecek.


İyilik hareketine sen de katıl!

Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur
Bu alan zorunludur