SAĞLIK

SAĞLIK

SAĞLIK GÖNÜLLÜSÜ

Neden Önemli?

Yeryüzü Doktorları sağlık alanında insani yardım çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Yeryüzü’nün pek çok coğrafyasında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda, profesyonel çalışanlarımızın koordinasyonu çerçevesinde, çeşitli sağlık meslek gruplarındaki gönüllülerimizin desteğini almaktayız. Sağlık çalışmalarımıza katılmak için sağlık gönüllümüz olabilirsiniz.

Neler Yapabilirsiniz?

  • Yurtiçi ve yurtdışı projelerimizde, projelendirme ve uygulama aşamalarında bilfiil katılım sağlayarak destek olabilirsiniz.

Nasıl?

  • Gönüllü formumuzu doldurabilirsiniz.
  • Projelerimizdeki ihtiyaçlar doğrultusunda, ilgili meslek gruplarındaki gönüllülerimiz ile irtibata geçilerek saha çalışmalarımızda aktif destekleri alınmaktadır. Bu aşamada, gönüllülük taahhütnamemiz ile karşılıklı sözleşmemiz kayıt altına alınır.
  • Sağlık ekiplerimizde yer alacak gönüllüler, yurtdışı çalışmaları için çalıştıkları yerlerden almaları gereken izin süreçlerini kendileri yürütür. Derneğimiz bu süreçlerde yapabildiği kolaylaştırmayı sağlamaya çalışır.
  • Yurtdışı saha çalışmalarında yol, barınma ve beslenme giderleri tarafımızdan karşılanıyor olmakla birlikte, gönüllülerimiz kendi giderlerini karşılamayı tercih edebilirler.