Son güncelleme tarihi: 02.08.2020

 

Yeryüzünün Koronavirüs Mücadelesi

Güçlü durmak için zor zamanda birleşmek gerekir; bin ayrı insan bin ayrı yükün altında tek tek ezilebilir ama bu yükün altında bir olursak en büyük zorlukları bile aşarız.

İlk olarak Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan Yeni Koronavirüs, kısa bir süre içinde tüm dünyayı etkisi altına aldı. 23 Mart itibariyle dünya genelinde tespit edilen vaka sayısı 330 bini aşarken, maalesef ülkemizde de her geçen gün vaka sayısı artmakta…

Henüz tanışmış olduğumuz Yeni Koronavirüs’e karşı şimdilik tek çözüm, yayılmayı önlemek ve etkili bir tedavi uygulayabilmek adına taşıyıcı olduğu tespit edilen bireylerin “karantina” yoluyla gözlem altına alınmasıdır.

Fakat hastalığı taşıdığı tespit edilen kişilerin hazırlık yapma fırsatı dahi bulamadan hızla karantina altına alınması ve tedbirler sebebiyle refakatçı giriş çıkışının mümkün olmaması, hastanedeki ilk geceyi oldukça zorlaştırmaktadır.

 

Biz Ne Yapıyoruz?

Yeryüzüne iyilik yaymayı kendine ilke edinmiş gönüllü pek çok hekimimiz, hemşiremiz, eczacımız ve diğer sağlıkçılarımız kendi görev bölgelerinde görevlerini itinayla sürdürmektedir.

Onlarla birlikte Koronavirüs mücadelesine profesyonel şekilde destek verirken, bir yandan sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla toplumu bilgilendirme çalışmaları yürütmekteyiz.

Bunun yanı sıra, temel ihtiyaçları için hazırlık dahi yapamadan karantina altına alınan bireyler için destek kitleri hazırlamaktayız.

Kitlerimizde; pijama takımı, terlik, çorap, diş fırçası ve macunu, kolonya, ıslak mendil, kağıt havlu ile birlikte kek ve meyve suyu bulunmaktadır. Bir de sizin selamınızı ekliyoruz iyilik heybemize tabii…

Siz Ne Yapabilirsiniz?

Temel ihtiyaçları için dahi hazırlık yapamadan hızla karantina altına alınan bireylere, sadece 60 TL bağış ile bir destek kiti ulaştırabilir ve kalp kalbe vererek onlara bu zor günlerde yalnız olmadıklarını hissettirebilirsiniz.

Gelin; destek kiti ulaştırın, evden iyilik bulaştırın.