Yeryüzü Doktorları, bugüne kadar 40’tan fazla ülkede yüz binlerce insana ulaşabildiyse bunda bağışçılarımız kadar gönüllerimizin de emeği çok. Zaten bir iyilik hareketinin olmazsa olmazı gönüllü yardımcılarıdır… Yeryüzü Doktorları için gönüllük kavramı; küçük büyük demeden yapabileceği ne varsa gönülden, beklentiler ne ise elinden geleni yürükten yapmasıdır.

İyilik ve sağlık yolunda verilen bu mücadele her desteğe ihtiyaç var. Bu yolculuğa yetkinlikleriniz, deneyiminiz ve hedefiniz doğrultusunda gönülden destek olmak isterseniz, Yeryüzü Doktorları’nın kapısı size sonuna kadar açık.

TANITIM / MEDYA GÖNÜLLÜSÜ

NEDEN ÖNEMLİ?

Yeryüzü Doktorları çalışmalarını büyük oranda bireysel bağışçılarının destekleri ile gerçekleştirmektedir. Her geçen yıl, gönüllüleri ve destekçilerinden aldığı güçle, daha fazla kişiye yardım ulaştırır. Sizler de daha fazla kişiye ulaşabilmemiz için tanıtım çalışmaları organize edebilirsiniz.

NELER YAPABİLİRSİNİZ?

Bulunduğunuz sosyal çevrede (iş yeri, okul vb.) Yeryüzü Doktorları’nı anlatan bir sunum gerçekleştirebilirsiniz.
Kampanya ve projelerimizin gerek basılı materyal olarak gerekse dijital ortamda yayılımını sağlayabilirsiniz.
Web site, blog ya da sosyal medya hesaplarınızda Yeryüzü Doktorları ile ilgili içerik paylaşabilirsiniz.
Basın mensubu iseniz Yeryüzü Doktorları ile ilgili içerik yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. İrtibat: basin@yyd.org.tr
Profesyonel fotoğrafçı ya da yönetmen iseniz gerek yurtiçi gerekse yurt dışında fotoğraf ve video çekiminde destek sağlayabilirsiniz. İrtibat: gonullu@yyd.org.tr

NASIL DETAYLI BİLGİ EDİNEBİLİRSİNİZ?

Kaynak geliştirmek istediğiniz proje ile ilgili dokümanları buradan indirebilirsiniz.
Etkinliğinizin sonunda etkinlik fotoğraflarını ve hikâyenizi gonullu@yyd.org.tr adresine göndererek bizimle paylaşabilirsiniz.

KAYNAK GELİŞTİRME GÖNÜLLÜSÜ

NEDEN ÖNEMLİ?

Yeryüzü Doktorları, çalışmalarını büyük oranda bireysel bağışçılarının destekleri ile hayata geçirir. Her geçen yıl, gönüllü ve destekçilerinden aldığı güçle daha fazla kişiye ulaşan Yeryüzü Doktorları; sizin düzenleyeceğiniz etkinliklerde de bağış toplayabilir, ihtiyaç sahipleri için gerçekleştirdiği projelere kaynak yaratabilir.

NELER YAPABİLİRSİNİZ?

Etkili olduğunuz sosyal çevrede Yeryüzü Doktorları’nın desteklemek istediğiniz projesine dair bir sunum gerçekleştirip destek grubu oluşturabilirsiniz, toplu bağış gerçekleştirebilirsiniz.
Sevdiklerinizin doğum günü, yeni işe başlama, yıldönümleri gibi özel günlerinde onlar adına projelerimize bağış yapabilir; etrafınızdaki insanları da bu konuda teşvik edebilirsiniz.

Projelerimize kaynak sağlamak için kendi etkinlik fikrinizi oluşturabilirsiniz.

NASIL DETAYLI BİLGİ EDİNEBİLİRSİNİZ?

Kaynak geliştirmek istediğiniz proje ile ilgili dokümanları buradan indirebilirsiniz.
Etkinliğinizin sonunda etkinlik fotoğraflarını ve hikâyenizi gonullu@yyd.org.tr adresine göndererek bizimle paylaşabilirsiniz.