EN
Ne Aramıştınız?

7-13 Mayıs tarihleri arasında, ortopedi alanında doktorlara, hemşirelere ve akademisyenlere eğitim vermek ve tedaviler gerçekleştirmek üzere Uganda’ya gidiyoruz.

Bugüne kadar 50’ye yakın ülkede faaliyetlerde bulunarak sağlık alanında ihtiyaç sahibi insanların hayatına dokunmaya devam etmekteyiz. Bu kez de ortopedi alanında çalışmalar gerçekleştirmek üzere 2 uzman hekim ve 1 proje koordinatörü ile Uganda’ya gidiyoruz.

Ugandalı doktor, hemşire ve akademisyenlere gelişimsel kalça displazisi ve çarpık ayak rahatsızlıkları ile ilgili eğitim verecek olan gönüllü hekimlerimiz uygulamalı eğitim kapsamında bu alanda tedaviler de gerçekleştirecek.

Yönetim Kurulu Üyemiz Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Ahmet Salduz “Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, dünyada her 1000 çocuktan birinde doğuştan çarpık ayak rahatsızlığı bulunuyor. Bu oran Afrika’da binde 2-3 oranında görülmekte. Kalça çıkığı daha az oranda görülmekle birlikte her iki hastalığın da tedavisi erken dönemde ameliyatsız yapılabilmekte. Biz ortopedi ekibi olarak doktor sayısının çok kısıtlı olduğu Afrika coğrafyasında bu rahatsızlıklarının tedavisine yönelik eğitimler düzenleyecek ve erişebildiğimiz kadar hastaya ulaşarak Uganda’nın iki şehrinin kırsal bölgelerinde çocuk hastaların tedavilerini yapmaya çalışacağız. Tedavi edilmez ise ciddi sakatlıklara yol açan bu ortopedik hastalıkların tedavisi Uganda halkı için büyük önem arz ediyor. Çünkü bu tarz eğitim ve tedavi faaliyetleri bölgede sağlık sisteminin iyileşmesine katkı sağlamakla kalmayıp, kalıcı çözümler için bir yol haritasına dönüşüyor” dedi.

NOW YOU CAN CHANGE A HUMAN'S LIFE

Every minute counts. Your support now; it will change the life of a mother, a child or a person. Join the movement of goodness.

This field is required
This field is required
This field is required
This field is required