EN
Ne Aramıştınız?

Doğal afetler, savaşlar, krizler, hastalıklar… Dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın, tüm bu durumlardan en çok çocuklar etkileniyor. Her yıl açlık sebebi ile binlerce çocuk hayatını kaybediyor, kilometrelerce öteden su taşımak zorunda kalan çocuklar okula gidemiyor, özellikle mülteci konumundaki çocuklar pek çok temel sağlık hizmetine erişemiyor.

Yeryüzü Doktorları olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle krizlerden etkilenen çocukların yüzünü bir nebze de olsa güldürmek amacıyla yeryüzünün dört bir yanında etkinlikler düzenliyoruz. Bu kapsamda, Çad’da Sido mülteci kampında ve yerel idari makamların desteği ve iş birliği ile Suriye – Azez’in Soran beldesinde ve Hatay’da mülteci çocuklara yönelik olarak psikososyal destek faaliyetleri gerçekleştireceğiz.

Üniversite öğrencilerinden oluşan Genç Yeryüzü Doktorları topluklarımız ise Türkiye’nin 10 farklı ilinde hastanelerde yatan çocukları ziyaret ederek; çeşitli oyunlar ve atölyeler ile çocuklara ve ailelere moral olmayı amaçlıyor.

Savaşın çocuklar üzerindeki etkilerini psikososyal destek çalışmaları ile gidermeye çalıştıklarını ifade eden Psikososyal Destek Hizmetleri Koordinatörümüz Okan Karka “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm dünya çocuklarına hediye edilmiş çok özel bir gündür. Psikososyal destek çalışmalarımızda çocukların ne kadar güçlü olduğunu her gün görüyor ve hissediyoruz. Bize düşen en az onlar kadar güçlü, onlar kadar duyarlı, onlar kadar yaratıcı olabilmektir. Çocuklarla beraber, çocuklar için, geleceğimiz için nice 23 Nisan’lara” dedi.

NOW YOU CAN CHANGE A HUMAN'S LIFE

Every minute counts. Your support now; it will change the life of a mother, a child or a person. Join the movement of goodness.

This field is required
This field is required
This field is required
This field is required