EN
Ne Aramıştınız?

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını Gazze’yi de etkisi altına almaya başladı. Bölgeden alınan son haberlere göre, vaka sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Yıllardır süren çatışmalar ve ambargolar nedeniyle insani krizin yaşandığı, sağlık hizmetlerinin yetersiz kaldığı Gazze’de salgının şiddetini arttırması endişelere sebep oluyor.

Yeryüzü Doktorları olarak uzun yıllardır hizmet verdiğimiz Gazze’de 2015 yılından itibaren fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezimiz ve mobil sağlık ekiplerimiz faaliyet gösteriyor. Salgın sebebi ile sokağa çıkma yasağının ilan edildiği ve kurumların çalışmalarının durdurulduğu bu günlerde, mobil sağlık ekibimiz bölge Sağlık Bakanlığı ile iş birliği içerisinde, evinden çıkamayan hastalar için sağlık hizmeti sunuyor. Sıkı tedbirlerle salgını kontrol altına almaya çalışan şehirde, ekiplerimiz diğer yardım faaliyetleri için de hazır durumda.

Gazze’de gerçekleştirdiğimiz çalışmalara bağışlarınızla destek olabilirsiniz.

NOW YOU CAN CHANGE A HUMAN'S LIFE

Every minute counts. Your support now; it will change the life of a mother, a child or a person. Join the movement of goodness.

This field is required
This field is required
This field is required
This field is required