EN
Ne Aramıştınız?

Bangladeş’te Cox Bazar’daki mülteci kamplarında geçtiğimiz günlerde meydana gelen yangında 28 kişi hayatını kaybetti. Mültecilerin yaşadığı en az 10 bin barınağın küle döndüğü yangında, 48 bin 300 kişi de evsiz kaldı. Yangının ardından bölgeden gelen acil yardım talebi üzerine çalışmalarımızı başlattık.

Yeryüzü Doktorları olarak yerel kuruluşlar ile iş birliği halinde temel ihtiyaçların karşılanması noktasında faaliyetler yürüttük. Bu kapsamda ihtiyaç analizleri gerçekleştirdiğimiz bölgede ekiplerimiz ile ilk etapta 2 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdik. Hazırladığımız gıda kolileri ve içerisinde diş macunu, diş fırçası, havlu, hijyenik ped ve led ışık gibi kişisel ihtiyaç ürünlerinin bulunduğu hijyen kitlerini de bölgeye ulaştırıyoruz. Sağlık yardımları kapsamında ise kamp alanında kurduğumuz sağlık kliniğimizde yangından etkilenenlere ilk yardım hizmeti ve ilaç desteği sağlıyoruz.   

NOW YOU CAN CHANGE A HUMAN'S LIFE

Every minute counts. Your support now; it will change the life of a mother, a child or a person. Join the movement of goodness.

This field is required
This field is required
This field is required
This field is required