EN
Ne Aramıştınız?

Somali’deki katarakt kampımızı radyo anonsundan duyup, kilometrelerce uzaktaki köylerinden gelen iki kardeşin hikâyesini sizinle paylaşmak istiyoruz.

15 Mart-5 Nisan tarihleri arasında, bir kez daha Mogadişu sokaklarındaydık. Katarakt hastalarına umut olmak için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle yüzlerce kişi katarakt kampımızda muayene olmaya başladı.

Muayene sırasında sessizce bekleyen iki kardeş dikkatimizi çekti: 10 yaşındaki Kaltun ve 14 yaşındaki Şino… Kaltun ve Şino’nun her iki gözünde de doğuştan katarakt vardı. Akranları gibi sokaklarda koşup oynayamıyorlar, ihtiyaçlarını anne ve babalarının desteğiyle gideriyorlardı.

Ameliyat zamanı gelmişti… İki kardeş ameliyat sandalyesine alındı, Şino’nun aklı kardeşindeydi, tedirgindi. Ekibimiz elinden gelen tüm telkinlerde bulundu, bir nebze de olsa Şino rahat etmişti…

O gün iki kardeşin de tek gözü ameliyat edildi, diğer gözlerinden ise bir hafta sonra ameliyat oldular. Şimdi Kaltun ve Şino hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam ediyorlar… Onlar artık birbirlerini görebiliyorlar. Peki ya Nijer’de, Afganistan’da, Somali’de, Pakistan’da onlar gibi ameliyat olmayı bekleyen milyonlarca katarakt hastası ne olacak?

Daha çok kişiye ulaşmak, daha çok mutluluğa vesile olmak için desteğinize ihtiyacımız var. Şimdi gelin, bir kez daha iyilik yolunda buluşalım. Katarakt hastalarının gözlerindeki o bulanık perdenin kalkmasına birlikte vesile olalım.

NOW YOU CAN CHANGE A HUMAN'S LIFE

Every minute counts. Your support now; it will change the life of a mother, a child or a person. Join the movement of goodness.

This field is required
This field is required
This field is required
This field is required