EN
X

Online Zakat Donation

Mali bir ibadet olarak kabul edilen zekât, ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya vesile olarak toplumsal yaşamda dayanışmanın artmasına fayda sağlamaktadır. Yeryüzü Doktorları’na ulaştırdığınız zekât bağışları da yeryüzünün dört bir yanında ihtiyaç sahipleri ile buluşarak onların yaralarına merhem oluyor, yüzlerini güldürüyor.

Dilerseniz siz de yyd.org.tr/zekat web adresinden online zekat bağışı yapabilir, yeryüzünde iyiliğe vesile olabilirsiniz.

Zekât kimlere verilir?

İslami usullere göre zekât ihtiyaç sahipleri ile paylaşılabilir. Yeryüzü Doktorları olarak bizler de zekatlarınızı yıl boyunca yeryüzünün zorlu coğrafyalarındaki ihtiyaç sahiplerine sunulan sağlık hizmetlerinde kullanıyoruz. Bu süreç büyük bir hassasiyet içerisinde, zekâtın dini hükümlerde geçen şartlarına göre yürütülmektedir.

Zekat hayır kurumlarına verilebilir mi?
 

Zekâtı hayır kurumlarına verebilir, bu kurumlar aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşabilirsiniz. Seçilen kurumun zekâtı usulüne uygun şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 

Online zekât verilir mi?

Zekât elden verilebileceği gibi, online olarak veya banka yoluyla da verilebilir. Önemli olan, zekât bağışlarının alacak kişiye ulaştırılmasıdır.

NOW YOU CAN CHANGE A HUMAN'S LIFE

Every minute counts. Your support now; it will change the life of a mother, a child or a person. Join the movement of goodness.

This field is required
This field is required
This field is required
This field is required