Suriyeli hastalara hizmet veren Fatih Kliniği projemiz son bulduSalı  - 06 Haziran 2017

Suriyeli hastalara hizmet veren Fatih Kliniği projemiz son buldu

Suriyeli hastalara 2015 yılının Kasım ayından beri hizmet veren Fatih Polikliniği’miz 30 Ağustos 2017 tarihinden itibaren son buldu.

Bezmialem Fatih Polikliniği’nde proje kapsamında haftanın 6 günü; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, İç Hastalıkları, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Aile Hekimliği olmak üzere 5 alanda doktor ve psikologlar görev yapmaktaydı. Aynı zamanda tedavi gören hastaların ilaçlarını temin etmek amacıyla klinik içerisinde bir de eczane kuruluydu. Klinik sabah saatlerinde Türk vatandaşlarına hizmet verirken akşam saatlerinden itibaren Yeryüzü Doktorları olarak bizim projemiz kapsamında tabelalardan doktorlara kadar Suriyelilere hizmet veren bir kliniğe dönüşüyordu. Bu bağlamda kliniğimizin tüm çalışanları da Suriyelilerin dil problemi yaşamadan kendilerini ifade edebilmeleri için yine Suriyelilerden oluşuyordu.

Proje kapsamında, IOM (Uluslararası Göç Örgütü) ortaklığı ile her gün 125’i aşkın hastaya hizmet verdik. Bu hizmet ile kliniğimizde aylık yaklaşık 4 bin kişi muayene olurken bu zamana kadar yaklaşık 90 bin kişi muayene olmuştur. Hafta içi 17.30’dan sonra sadece Suriyelilere hizmet vermiş olan kliniğimiz bu anlamda çok büyük bir ihtiyacı da gidermiştir diye umut ediyoruz.


Kategori: Haberler