Genç Yeryüzü Doktorları gönüllülerimiz ile tüm dünyanın iyiliği peşinde koşturuyoruzWeb Haber  - Kasım 2017

Genç Yeryüzü Doktorları gönüllülerimiz ile tüm dünyanın iyiliği peşinde koşturuyoruz.

Üniversite öğrencisi gönüllülerimizden oluşan Genç YYD topluluğu, İstanbul ve çevre illerden toplam 8 üniversite ile dünyanın dört bir yanında iyiliğe olan ihtiyaçlara dikkat çekmek amacıyla 39. İstanbul Maratonu’nda koştu

 

 

Birçok farklı bölümden oluşan Genç Yeryüzü Doktorları gönüllülerimiz, imza attıkları insani yardım çalışmaları ve sosyal içerikli organizasyonlar ile her yaştan insanın hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Yaklaşık 6 bin gönüllümüzden oluşan Genç YYD Topluluğu, Türkiye’nin doğusundan batısına farklı coğrafyalarda öğrenim gören tıp fakültesi öğrencilerinden oluşuyor. Türkiye’nin toplamda 39 üniversitesinde eğitimlerine devam eden Genç YYD gönüllülerimiz iyilik peşinde koşturuyor.

Dünyanın dört bir yanında dil, din, ırk, ayırmadan insanların derdine derman olmak için yaptığımız yardım ve geliştirdiğimiz projelerle Yeryüzündeki zor yaşam koşullarına dikkat çekmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen maratona, İstanbul ve çevre illerden “Tüm dünyanın iyiliği peşinde koşturuyoruz” ana sloganı etrafında toplanan yaklaşık 200 Genç Yeryüzü Doktorları gönüllümüz, dünyada iyiliğe olan ihtiyaçlara dikkat çekmek amacıyla 39. İstanbul Maratonu’nda koştu. Yeryüzünde iyiliği yaymak için ürettiğimiz projelere dikkat çekmeye çalışan Genç Yeryüzü Doktorları gönüllülerimiz iyilik, sağlık, açlık, susuzluk gibi evrensel sorunların yazıldığı dövizlerle koşuya katılarak, seslerini duyurmaya çalıştı.

Koşuya katılan İstanbul Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları topluluğu Başkanı Feza Koç; “Yeryüzü Doktorları’yla 3 yıldır Genç YYD bünyesinde gönüllü faaliyetlerde bulundum. İyiliği farklı coğrafyalara yaymamızı, iyiliğin birer parçası olmamızı sağlayan Yeryüzü Doktorları bizim için apayrı bir yeri olan sivil toplum kuruluşudur. Gençleri iyiliğe teşvik ettiği, iyiliği yayma yolunda bizleri yanlarında bulundurduğu ve daha birçok etkinlikte yer almamızı sağladığı için Yeryüzü Doktorları’na teşekkür ediyor, bu maratonda da Genç YYD olarak çocuklar için koşuyor, iyilik peşinde koşturuyoruz.” dedi.


Kategori: Haberler