Desteklerinizle su kuyusu projelerimize devam ediyoruzSalı  - 09 Mayıs 2017

Bağışlarınız Somali ve Pakistanlı göz hastalarına ışık oldu

Gözlerini Aç” sloganıyla 2016 yılından beri devam ettirdiğimiz kampanya sonunda desteklerinizle Somali ve Pakistan’da binlerce ameliyat ve muayene gerçekleştirdik. Somali’nin Mogadishu ve Kismayo illerinde bulunan kamplarda 1.023 ameliyat gerçekleştiren ekibimiz maddi ve teknik yetersizliklerden dolayı tedavi olamayan katarakt hastalarına umut ışığı oldu.

Aynı tarihlerde Pakistan’da Gujjar Khan, Punjab bölgesinde bulunan gönüllü sağlık ekiplerimiz ise 191 kişiye katarakt ameliyatı, 1.256 kişiye muayenede bulunarak kamp sonunda 232 hastaya gözlük temini sağlandı.

Kampların sonunda hastalar cerrahi müdahaleleri tamamlanmasına karşı herhangi bir komplikasyon çıkma ihtimalinden dolayı hastaları 5 haftalık bir takip sürecine alındı..

Dünyada 100 milyon katarakt hastası var

Dünya sağlık örgütü(WHO) verilerine göre dünyada 285 milyon görme bozukluğu çeken insan var. Bunun 100 milyonunu katarakt hastaları oluşturuyor. Yeryüzü Doktorları olarak, göz sağlığı projelerimiz kapsamında yeryüzünün farklı coğrafyalarında maddi ve teknik yetersizliklerden dolayı tedavi olamayan hastaların yanlarında bulunuyor, tedavileri için desteklerimizi sürdürüyoruz.

Desteklerinize Pakistan'da çalışmalarımız devam ediyor. Uganda'da gerçekleştireceğimiz tedaviler için ise hazırlıklarımız sürüyor. Destek için 0212 586 12 12 numaralardan bizlere ulaşabilir ya da web sitemizden online bağışta bulunabilirsiniz.


Kategori: Haberler